Šťastná výhra. Hradecké fotbalistky zlomily Spartu B v závěru

26. 3. 2023   |   jt
Dvě branky střídající Evy Chocholoušové v závěru utkání 11. kola druhé ligy přinesly fotbalistkám FC Hradec Králové cenné vítězství 2:1 na hřišti Sparty Praha B. Východočešky po šťastné výhře v úvodním zápase jarní části poskočily v tabulce na druhé místo o bod za vedoucí Pardubice.
11. kolo, neděle 26. 3. 2023, 10:30

AC Sparta Praha B

1:2
1:0

Branky: 17. Altmanová – 88. a 90. (+3) Chocholoušová. Rozhodčí: K. Hrušková – Bartoníčková, Marušinová. ŽK: Skrčená, Tomanová, Koptová – Portychová, Ringelová. ČK: 88. Motyčková (Sparta). Diváci: 118.

AC Sparta Praha B:

Chládeková – Motyčková, Koptová, Krebsová, Marcinková, Skrčená, Altmanová (90. +5 Frolíková), Tomanová, Lindáková (46. Brejšková, 74. Stanislavová), Tomanová, Kadlecová.

Voříšková – T. Novotná, Portychová, Vejrová, Kotoučková – Hrbková (46. Zemanová), P. Novotná, Svobodová, Ličmanová (74. Kovaříková) – Dostálová (46. Chocholoušová), Ringelová.

Nejsledovanější duel 11. kola druhé ligy mezi fotbalistkami Sparty Praha B a Hradce Králové, jež měly v hledišti podporu týmu starších žákyň a jejich rodičů, kteří následně vyrazili do epet Areny na prvoligové derby Sparta vs. Slavia, přinesl na úvod jara z obou stran neurovnaný fotbal. Ve hře bylo dost nepřesností.

Hradecký tým, jemuž vázla kombinace, v prvním poločase umožnil po vlastních chybách rezervě Sparty jít do vedení. Únik Radky Lindákové ještě zlikvidovala brankářka Amelie Voříšková, ale když následně po dalším zaváhání hostujících hráček uháněla na branku Hana Altmanová, už se sparťanky radovaly.

Na hradecké straně se do zakončení dostala Karolína Hrbková, ale její střelu chytila brankářka Chládeková a průnik se zakončením v podání Markéty Ringelové, která po šestnácti letech znovu oblékla dres Hradce v ligovém zápase, zblokovala domácí obrana.

Po změně stran měly hradecké fotbalistky mírnou převahu, ale branku Sparty neohrozily, na druhou stranu ani Pražanky do šance nepustily. Zvrat v zápase přinesl dramatický závěr. Dvě minuty před koncem utkání domácí Adéla Motyčková faulem zastavila unikající Ringelovou a byla vyloučena.

Trestný kop zahrávala kapitánka Pavla Novotná, její střelu brankářka Chládeková jen vyrazila a dobíhající Eva Chocholoušová, která přišla do hry po přestávce, z dorážky vyrovnala. V nastaveném čase z další standardní situace Ringelová poslala míč ze strany před branku a Chocholoušová pohotovým zakončením strhla vítězství na hradeckou stranu.

Fotbalistky Hradce Králové se po šťastné výhře posunuly na druhé místo za Pardubice, na které ztrácejí pouze bod. V dalším kole Východočešky přivítají v sobotu 1. dubna od 13.30 hodin čtvrtou Líšeň (hř. Nový Hradec).

Václav Hladký, trenér: „Zápas nebyl z naší strany zcela ideální. Hlavně v prvním poločase nás neposlouchal balón a nedostali jsme se do hry. Vstup do druhé půle už byl lepší, ale k naší hře měl stále daleko. Nakonec musíme být rádi, že se nám podařilo zvládnout dvě standardní situace v závěru utkání, které z nás udělaly šťastnější tým.“

Eva Chocholoušová, autorka dvou branek: „Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, plný osobních soubojů a boje o každý metr hřiště. Bohužel jsme brzy začaly prohrávat po úniku soupeře. Nedařilo se nám kombinovat a držet balón, ale v druhé polovině zápasu po faulech soupeře následovala červená karta. Tuto převahu jsme dokázaly využít, přišly šance v podobě standardních situací, které jsme dokázaly využít a otočit zápas. Z Prahy si odvážíme cenné tři body, které chceme potvrdit v příštím domácím utkání proti Líšni.“

Markéta Ringelová, útočnice, „V první řadě bych chtěla říct, že mám velkou radost ze tří bodů, ve které už asi málokdo z přihlížejících věřil a které jsou pro nás velmi důležité. Ještě v 88. minutě jsme prohrávali 0:1, ale tenhle tým opět prokázal svoji mentální sílu a schopnost usilovat o vítězství do poslední minuty, a to i přesto, že se nám dnes herně příliš nedařilo. Až v závěru zápasu se nám podařilo soupeře zatlačit a ze dvou standardek jsme otočili skóre. Chtěla bych vyzdvihnout bojovnost všech hráček a výborný důraz ve vápně v podání dvougolové střelkyně Evy Chocholoušové. Tyhle dva faktory za mě dnes rozhodly utkání.“