MU: FC Hradec Králové U17 - FK Mladá Boleslav U17 5:2 (2:1)

Vstup do mistrovské sezóny za tři body ...
1. kolo, sobota 6. 8. 2022, 10:00

FK Mladá Boleslav

5:2
2:1

Branky a (asistence): 12. Pavlík (Ponikelský), 27. Polák (Moravčík), 56. Ponikelský (Moravčík), 61. Kaczmarek (Polák), 89. Pavlík - 40. Bejda z penalty, 80. Hurych z penalty

Novotný - Metlický, Halama, Novák, Sejkora - Moravčík (80. Baťka), Ponikelský (60. Šťastný), Rejman (75. Kijonka), Polák (75. Karel) - Kaczmarek (60. Žalud), Pavlík

FK Mladá Boleslav:

Kolář - Kaiser, Adam Bejda, Keller - Šos (70. Helmich), Viták (60. Nguyen), Vostřel, Vokoun - Hurych, Lener, Stanislav Bejda (46. Beneš)

Prvních 20 minut byl k vidění zápas plný nepřesností a nervozity. Postupem času se na naše kopačky dostávala jistota a začínalo se nám dařit v kombinaci. Soupeře jsme přehrávali a dvěma brankami jsme Boleslavi odskočili. Jediná těžší chvíle v zápase nastala v posledních pěti minutách prvního dějství. Nejprve jsme neproměnili 100% šanci na 3:0, aby následně soupeř snížil z velmi sporné penalty a minutu na to rozhodčí udělil pouze žlutou kartu za surový zákrok na Moravčíka. V kabině jsme se snažili uklidnit emoce a navázat na dobrý solidní výkon z prvního dějství. Tenhle úkol jsme zvládli a dvěma slepenými góly jsme definitivně rozhodli o naší výhře. Další penaltou soupeř ještě snížil na 4:2, ale razítko na vítězství dal povedeným přímým kopem Pavlík. Udělali jsme pár zbytečných chyb, která nás v příštích zápasech můžou stát body, ale jinak jsme utkání zvládli na výbornou a především jsme zvládli utkání v hlavách i přes hodně vyhecovaný průběh.