Cenný bod proti Viktorii Plzeň

3. 5. 2022   |   wu18
Na hřišti hradecké Slavie juniorky vybojovaly remízu proti silnému soupeři z Plzně.
18. kolo, neděle 1. 5. 2022, 17:00

FC Viktoria Plzeň

2:3pen
0:1

Branky: Soukalová, vlastní

Mikanová – Uhnavá, Pokorná, Zemanová, Hrušková - Soukalová, Hamplová, Pražáková, Pirklová - Koudelová, Kácovská

Střídaly: Černá, Vyčítalová

Tři předešlé duely s Plzní vyzněly jasně pro hosty a o to cennější je pro nás nedělní bodový zisk. Představa o hře, nebo možné taktice v tomto utkání se rozplynula ještě dříve, než zápas vůbec začal. Během dopoledne tři omluvenky ze zdravotních důvodů a místo přípravy tak shánění náhradnic. Žákyně tak opět naskočily do základní sestavy. Problém, s kterým si zatím neumíme moc poradit, je brzy inkasovaná branka. Naštěstí ta ze 4. minuty byla v první půli jediná. Šance na vstřelení branek bylo více na obou stranách, několikrát se vyznamenaly brankářky a jindy míči v cestě do branky zabránila konstrukce. Druhý poločas však přinesl nečekaný obraz hry, kdy se nám podařilo utkání výsledkově otočit. Vyrovnání přišlo po rozehrání standardní situace, kdy po centru Petry Pokorné do pokutového území překonala vlastní gólmanku hlavou, jedna z plzeňských hráček. A o obrat se za pár minut na to postarala Bára Soukalová výstavní střelou z hranice šestnáctky, po které se brankářka marně natahovala. Celou akci Báře připravila střídající Julie Černá svým důrazem v útoku a Alice Uhnavá, která zachovala v pravou chvíli klid na míči a přesnou přihrávkou vyzvala „Souky“ ke skórování. Bylo jasné, že soupeř bude chtít co nejdříve srovnat a vzít si vedení zpět. V řádné hrací době se mu povedla pouze první část. Plzeň srovnala po našem nešťastném penaltovém zákroku. A tak utkání skončilo 2:2. Následné penalty jsme sice nezvládli, ale pro nás je další bod do tabulky velice významným počinem. Nejde o číslo, ale o psychickou podporu, že jsme dokázali hrát v takovém složení vyrovnaný výkon s týmem, jako je Plzeň. Děkuji Všem co se podíleli za skvělou práci a bojovnost.