Béčko podlehlo Jablonci

28. 9. 2021   |   František Řehounek, foto: fkjablonec.cz/Martin Bergman
V souboji s Jabloncem rezervní tým Votroků ztratil šanci na body již v první půli, kterou domácí vyhráli dvěma brankami kapitána týmu Ondřeje Rozkovce. I když Hradec po přestávce rychle snížil díky zásahu Josefa Jonáše, možnost na zvrat v utkání vzal Votrokům definitivně ghanský útočník Jablonce Torfiq Ali-Abubakar.
15. kolo, úterý 28. 9. 2021, 11:00

FK Jablonec B

FC Hradec Králové

3:1
2:0

Branky: 20. a 27. Rozkovec, 57. Ali-Abubakar – 51. Jonáš. Rozhodčí: Drábek – Bednář, Beneš. ŽK: 3. Ali-Abubakar – 53. Hájek.

FK Jablonec B:

Vajner – Ali-Abubakar, Břenek, Daníček (89. Podzimek), Diviš, Haitl (86. Kinčl), Munzar, Nykrin (86. Werani), Rozkovec, Štěpánek (84. Černák), Vošahlík.

FC Hradec Králové:

Brát – Hátle, Hruška, Locker (5. Jonáš), Kadrmas – Vobejda – Březák, Kosař, Kejř, Hájek – Firbacher (72. Kozel).Reportáž

První šanci měli černobílí, když Lukáš Hájek získal na hraně vápna míč, přihrál Filipu Březákovi, ten však ve velké šanci přestřelil jabloneckou branku. Mnohem lépe si vedl střelecky domácí Rozkovec. Ten poslal svůj tým do vedení střelou zpoza vápna ve 20. minutě a o pouhých sedm minut později se trefil podruhé, když tvrdou umístěnou střelou zužitkoval přihrávku spoluhráče Jaroslava Diviše. Hradečtí mohli v nastaveném čase snížit, ale Kadrmasova dorážka těsně minula domácí branku.

Co se nepodařilo černobílým před přestávkou, povedlo se krátce po ní. V 51. minutě předvedl skvělou individuální akci Lukáš Hájek, na jejím konci nezištně přihrál Jonášovi a pro něj nebyl problém poslat míč za záda bezmocného Tomáše Vajnera. Votroci ožili, odpověď domácích však byla velmi rychlá. V 57. minutě si Ali-Abubakar naskočil ve vápně na centrovaný míč a přesnou hlavičkou vrátil Jablonci dvoubrankový náskok. Ten si Severočeši ve zbytku utkání uhájili a získali tři body do tabulky ČFL.

Ohlasy

Karel Krejčík: „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo, i když v konečném důsledku nás prohra hodně mrzí, protože bodovat nakonec nebylo až tak nemožné. Začali jsme smolně, když se hned v úvodu zranil Pepa Locker. Navíc jsme, oproti předchozím zápasům, dnes neměli ani hráče z A-týmu, s výjimkou Marka Kejře. To nám ale zase umožnilo dát větší prostor některým klukům, kteří hráli doposud méně. Viděli jsme tak v ostrém utkání a v delším časovém úseku jejich přednosti a nedostatky. O výsledku rozhodly v Břízkách hlavně tři faktory: naše neustávající problémy s proměňováním šancí, menší důraz a také individuální chyby. Protože ty se dnes podepsaly na všech obdržených brankách.“

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Ohlédnutí za prvními třemi koly

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků