Branka Boleslavi byla pro béčko zakletá

1. 8. 2021   |   FC Hradec Králové
Svého prvního mistrovského utkání se dočkal rezervní tým Votroků, který na domácím hřišti v Orlické kotlině přivítal soupeře z Mladé Boleslavi. Oba soupeři měli v sestavě posily z ligových kádrů, které přispěly ke kvalitní fotbalové podívané.
1., neděle 1. 8. 2021, 10:15

FC Hradec Králové

FK Mladá Boleslav B

0:1
0:1

Branka: 4. Jurásek. Rozhodčí: Kvítek – Cihlář, Pekař. ŽK: 3. Kadrmas, 17. Kateřiňák, 50. Novotný, 65. Čech – 29. Majer. 184 diváků.

FC Hradec Králové:

Brát – Harazim (77. Firbacher), Čech, Baloun, Kadrmas – Vobejda (50. Hlaváč) – Záviška, Kejř, Kateřiňák (84. Jonáš), Novotný – Bičiště.

FK Mladá Boleslav B:

Šerák – Jurásek, Bejbl, Plechatý, Vlk – Moravčík (59. Leitl), Majer (84. Rulc), Hönig, Zahustel – Stránský (72. Snížek), Mašek (72. Slabyhoud).Reportáž

Hradec vstoupil do utkání aktivně a dokázal si vypracovat několik nadějných útoků. Hosté ale buď dokázali střely zblokovat, nebo stál v cestě brankář boleslavských Jáchym Šerák, který ve 14. minutě dokázal vyrazit i dělovku Jana Závišky. Trochu nečekaně tak gólově zahřmělo ve 21. minutě na opačné straně. Po standardní situaci a centru hlavičkoval do horního růžku Brátovy branky David Jurásek, který poslal hostující celek do vedení – 0:1. Domácí hráči neustávali v útočení, ale Šerákova brána zůstala nedobytná i po další Záviškově velké šanci, ve které ho gólman Středočechů těsně před koncem první půle vychytal.

Po přestávce pokračoval domácí tým v neutuchající snaze alespoň vyrovnat. V 60. minutě pláchl obraně soupeře Filip Novotný, ale jeho střela o kousíček minula cíl. Jen o malou chvíli později hlavičkoval těsně mimo tři tyče Martin Hlaváč. Šerák se vyznamenal i v 78. minutě proti bombě Marka Kadrmase, a doslova kouzlil v závěrečných vteřinách utkání, kdy si na něm vylámali v obrovských šancích zuby opět Novotný a následně Filip Firbacher.

Skvělý výkon strážce branky mladoboleslavských tak rozhodující měrou rozhodl o tom, že vstup do soutěžního ročníku vyšel lépe hostujícímu celku.

Ohlasy

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Ohlédnutí za prvními třemi koly

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků