FC Hradec Králové1:5

5.kolo, neděle 12. 9. 2021, 14:15

1:5
0:2

Branky (asistence) - 3' Vaněk (Peterko), 12' Čermák, 65' Kopčil (Peterko), 75' Čermák (Fejgl), 76' Čermák (Vacek)

Školník - Turek (40' Van Dijik), Tománek, Thiele, Mareš (65' Valenta), Peterko, Vaněk, Vacek, Kabele (50' Fejgl), Matuška (50' Kopčil), Čermák

Odehráli jsme velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem, který nám dělal problémy zejména svou rychlostí na stranách hřiště. Úvod byl plně v naší režii a po zásluze jsme 2:0 vedli. Nevím, jestli jsme se nechali uspokojit dobrým vývojem, ale najednou přebral veškerou iniciativu soupeř a nás 2x podržel Školník. V posledních minutách se náš výkon zlepšil a vytvořili jsme si i šance, které branku nepřinesly. Druhý poločas jsme začali výborně. Kluci budějovické zatlačili a mohli přidat třetí gól. Bohužel po brejku a špatném bránění jsme inkasovali kontaktní gól. Soupeř byl lepší. Naše defenziva byla pozorná a včele se Školníkem všechny závary v našem vápně vyřešila. V 65' se po dohrávané standardní situaci do míče položil Kopčil a ranou pod břevno zvýšil na 3:1. Soupeř to nevzdal a o výsledku rozhodla až branka na 4:1, kterou v 75' vstřelil Čermák. Ten o minutu později dokonal hatrick a uzavřel skóre na konečných 5:1. Kluci zaslouží pochvalu za odvedené individuální výkony i týmový výkon. Výsledek je pro soupeře trochu krutý.