Derby vítěze nepoznalo

19. 2. 2022   |   FC Hradec Králové
Druhé východočeské derby této sezony končí nerozhodně, diváci se branky nedočkali. Po úvodním velmi dobré pasáži Votroků byla pro zápas zásadní situace z 25. minuty, kdy pardubičtí nejprve vsítili branku, která jim však následně nebyla uznána, a navíc obdržel domácí Jeřábek za faul červenou kartu. Hradci se nepovedlo přetavit přesilovku ke vstřelení gólu ani soustavnějšímu tlaku, a tak zápas skončil remízou.
22. kolo, sobota 19. 2. 2022, 15:00

FK Pardubice

FC Hradec Králové

0:0
0:0

ŽK: 12. Pojezný, 44. Vacek, 89. Letáček, 90+3. Shejbal (trenér brankářů) – 45+2. Novotný, 69. Rybička. ČK: 29. Jeřábek. Rozhodčí: Petřík – Lakomý, Dohnálek. 1237 diváků.

FK Pardubice:

Letáček – Kostka (43. Čelůstka), Hranáč, Pojezný, Cadu – Jeřábek – Tischler, Vacek (90+2. Čihák), Solil, Rezek (77. Lupač) – Matějka (77. Rayan).

FC Hradec Králové:

Fendrich – Klíma, Král, Leibl (90+4. Kodeš) – Mejdr, Kučera, Rada, Novotný (46. Rybička) – Prekop (60. Kubala), Vašulín, Vlkanova.Reportáž

Votroci nastoupili k v této sezoně druhému východočeskému derby, poprvé však na venkovním půdě a také poprvé na stadionu pražských Bohemians, kde jižní soused Hradce hostuje. Za slunečného a větrného počasí navázali v černém hrající hosté na úspěšné prodloužení úterního pohárového zápasu proti Bohemce a odstartovali též velmi aktivně.

První minuty se totiž odehrály převážně před Letáčkovou bránou a první hradecký roh přišel už ve druhé minutě. Před pardubickou svatyni pak létaly centry z obou stran hřiště, ale obránci Pardubic nebo jejich brankář dokázali vždy s větší nebo menší jistotou odvrátit.

Byli to však Pardubičtí, kdo se dostal do první vážnější šance. Cadu centrem našel na malém vápně stojícího Solila, ale ten hlavou zamířil pouze do Fendrichových rukavic, ač měl relativně velké množství času na přípravu zakončení.

Situace měnící ráz utkání se udála v 25. minutě. Domácí kapitán Jeřábek křižnou ranou uvnitř pokutového území překonal Fendricha, oslavy domácích však neměly dlouhého trvání. Rozhodčí Petřík byl informován o přezkumu situace předcházející gólu videorozhodčím a hra byla na dlouhé minuty pozastavena. Po osobním shlédnutím záznamu hlavním rozhodčí gól nejen že neuznal kvůli Jeřábkově faulu, ale také ohodnotil jeho zákrok červenou kartou. Pardubice tak od 29. minuty dohrávaly s absencí jednoho muže v poli.

Hradec se snažil najít mezírku v obraně domácích, ale paradoxně to byli znovu domácí, kdo zahrozil. Po zaváhání hradecké obrany pelášil v brejku Cadu, ale ten pouze slabě zakončil směrem k hradeckému gólmanovi. Poločas byl dohrán za soustavné snahy hradeckých zakončit, avšak červenobílí jim k tomu nenechávali příliš prostoru.

Úvod druhého poločasu se nesl v podobném duchu, jako závěr toho prvního. Ač se Hradec snažil kombinovat, tak recept na obranu regionálního rivala ne a ne najít. Hradeckým chyběl klid a z toho pramenily nepřesně řešené situace. Když už se Jan Mejdr dostal do zakončení z dobré pozice, jako se stalo v 70. minutě, tak mu obrana zblokovala ránu na roh.

Hra se v poslední čtvrthodině znovu otevřela. Na druhé straně naopak vystrašil svého bývalého spoluhráče Fendricha Jakub Rezek. Jeho schovaná rána z hranice šestnáctky z vnějšku lízla jeho pravou tyč. Hned vzápětí však mohl vstřelit úvodní branku také Hradec. Rybička si do kroku narazil míč s Mejdrem a prvně jmenovaný hráč z první mířil na odkrytou vzdálenější tyč, ale těsně netrefil bránu. Podobně tak o chvíli později mířil jen o píď vedle Kubala.

Samý závěr zápasu byl dost rozkouskovaný, a tak si žádné z mužstev nedokázalo vytvořit větší tlak. Východočeské derby tak skončilo bezbrankovou remízou.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

V neděli do Pardubic! Vstupenky na derby v prodeji

Rozhovory

Byl to zápas o šest bodů, uvědomuje si Daniel Horák

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků