Na Braníku jsme museli výsledek otáčet

1. 10. 2019   |   Redakce
V další kole první ligy starších žákyň čekal na hradecké hráčky zápas na Braníku.
4. kolo, neděle 29. 9. 2019, 14:00

ABC Braník fotbal

FC Hradec Králové

2:4
2:1

Branky: 19. Krajčová, 36. Krajčová - 14. Miculyčová, 42. Baliharová, 55. Miculyčová, 57. Baliharová

FC Hradec Králové: Mikanová - Soukalová, Uhnavá, Schánělová, Vlasatá, Baliharová, Kalousová, Hrušková, Gernatová, Miculyčová, Koudelová Střídaly: Jelínková, Janouchová, Dobrozemská, Plotová


Reportáž

Před soupeřem jsme měli respekt. Věděli jsme, že nás čeká jiný zápas než poslední vzájemný duel v letní přípravě. Hned v úvodu neproměnila velkou šanci Ivet Miculyčová. O chvilku později jsme propadli při autovém vhazování a z následné akce Braník nastřelil tyč. Domácí hráčky jsou šikovné na míči. Nám se nedaří příliš dobře přerušovat akce soupeře a propadáme v záloze. Obrana se tedy někdy musí otáčet. Pokud máme míč na noze, tak jsme nebezpeční pro branku soupeře. Zejména se nám daří dostávat do samostatných nájezdů. Jeden z nich využila Ivet Miculyčová. Přehodila vyběhnutou brankářku a otevřela skóre zápasu. Bohužel jsme další šance nevyužili a byli jsme potrestáni. Soupeř vyrovnal s nechtěným přispěním naší stoperky. Další varování v podobě nebezpečné střely jsme nebrali v potaz a za chvíli branická střelkyně Krajčová ze standardní situace dokonala obrat. Místo toho abychom šli v poločasové přestávce s vedením dle počtu vytvořených příležitostí, prohráváme o jeden gól. Hned za dvě minuty po změně stran uvolnila Ivet Miculyčová Elišku Baliharovou a ta vyrovnala skóre. Od té chvíle se začalo utkání ubírat námi požadovaným směrem. Pomohla výrazně zlepšená hra a tudíž jsme převzali otěže zápasu. Přidali jsme dvě branky a další šance ještě zůstaly nevyužité.

Ohlasy

Radek Musil, trenér FC HK: Jsem rád, že jsme utkání zvládli a nepřipustili jsme překvapení. Opět jsme si cestu za třemi body zbytečně komplikovaly jako předešlé ligové duely s Braníkem. Místo toho abychom navýšili vedení, dopustíme obrat zápasu. Věřím, že se poučíme z první půle. Druhý poločas byl už o něčem jiném. V měsíci říjnu nás čekají jen dva duely v lize a to s pražskými S.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

Historie

HISTORIE: Řekové si Hradec pletli s Karlovými Vary

Preview

Votroky čeká neznámá v podobě Vyšehradu

×
Dnes v 18:00 | A tým
FC Hradec Králové
FC Slavoj Vyšehrad