FC Zbrojovka Brno
FC Hradec Králové3:1

8. kolo, pátek 28. 9. 2018, 13:15

FC Zbrojovka Brno

FC Hradec Králové

3:1
1:0

Branky: 2´Mach, 57´Sedlák, 58´Fila, 77´Firbacher

FC Zbrojovka Brno: Marek - Maděra, Žalud (46. Pazdera), M. Kamenský, Papež - Sedlák, Mach, Jurásek (79. V. Kamenský) - Matula (56. Rolinek), Fila, Purrini. Trenéři Polách a Bubeníček.
FC Hradec Králové: Brát Jakub - Vošlajer Tomáš, Ptáček Michael, Donát Denis, Horák Daniel - Štěrba Jakub (67' Nemšovský Adrian) - Mahr Jan (67' Sokol Tomáš), Samko Denny, Kosař Jakub, Kejř Marek - Firbacher Filip

Ohlasy

Trenéři Polách a Bubeníček, FC Zbrojovka Brno: "Zápas s houževnatým soupeřem z Hradce Králové jsme zvládli výsledkově, ale po herní stránce se nám příliš nedařilo. Zejména spousta nepřesností v rozehrávce, špatný výběr řešení v přechodové fázi a nedůraz v osobních soubojích zapříčinily naší menší herní kvalitu."

Jakub Drapač: Vstup do utkání se nám nevydařil. Již ve druhé minutě šli domácí do vedení po standardní situaci, kde Kejř neuhlídal domácího hráče. Poté jsme se 15 minut hledali a přežili gólovou šanci domácích, kdy nás podržel Brát. Od tohoto okamžiku jsme se osmělili a udávali tempo hry po zbytek poločasu. Ale bohužel šance Firbachera, Samka, Kosaře, Horáka a znovu Firbachera nebyly využity. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně a po velkém množství rohů a standardních situací kolem domácího velkého vápna nás domácí ztrestali dvěma slepenými góly po nedůrazu Mahra a po dobře vykombinované akci domácích. Naše hráče to nepoložilo a stále se tlačili do koncovky. Kejřův přímý kop orazítkoval břevno a následný odražený míč domácí brankář vleže chytil ani nevěděl jak. Následovala opět pasáž s mnoha rohovými kopy a standardními situacemi, ale bohužel nám prostě v koncovce již několikátý zápas nebylo přáno. V 77. minutě se nám přeci podařilo vstřelit branku po krásné akci Nemšovský - Horák - Kosař - Horák, kdy poslední jmenovaný svým centrem našel Firbachera, který se hlavou nemýlil. Následně jsme mohli skórovat po rohu rozehraném na krátko, Donát však hlavou jen těsně minul. V obranné fázi se nám vyskytují individuální chyby, které soupeř okamžitě potrestá, na druhou stranu my bohužel nemůžeme protrhnout střeleckou smůlu.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: FC Hradec Králové – FK Fotbal Třinec 1:0

Preview

Zdenko Frťala: Musíme být trpěliví a věřit si

Reportáž

O výhře nad Třincem rozhodl Jakub Rada