Juniorka smolně prohrála v Mladé Boleslavi

12. 8. 2018   |   FC Hradec Králové, foto: fkmb.cz
Juniorský tým Votroků poprvé v sezoně ztratil všechny body. Zápas v Mladé Boleslavi byl pro Hradecké jako na houpačce - o poločasu prohrávali 0:2, dokázali vyrovnat, ale dvě minuty před koncem inkasovali rozhodující gól.
4. kolo, sobota 11. 8. 2018, 10:30

FK Mladá Boleslav

FC Hradec Králové

3:2
2:0

Branky: 24. a 37. Daniel Novák, 88. David Novák – 73. Jukl, 85. Čech. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Myška. ŽK: Komárek - Čech, Funda. 39 diváků.

FK Mladá Boleslav: Mikulec - Kysela (69. Krčmář), Toml, Chaluš (46. Dib), Zabilanský - Komárek, Kopa - David Novák, Vejr (78. Mansfeld), Daniel Novák (90. Komma) - Dohnalík (78. Šimon).
FC Hradec Králové: Mach - Čech, Kundrt, Locker, Funda - Vukčevič - Jukl, Soukeník, Gjinollari (58. Petřík), Bičiště (77. Brůže) - Dermedjan (77. Vencl).


Reportáž

Votroci vstoupili do utkání dobře a od začátku ukazovali velkou aktivitu. Jenže po třiadvaceti minutách šli do vedení domácí, když se z přímého volného kopu trefil Daniel Novák. Vedoucí trefa mladoboleslavský tým povzbudila a zápas se vyrovnal. Hradečtí však zbytečně ztratili míč ve středu pole a Daniel Novák šel po přihrávce Jana Kysely sám na bránu. Ondřeje Macha prostřelil podruhé a situace Votroků byla na konci první půle nanejvýš složitá.

V závěru Hradečtí dokázali zápas zdramatizovat, a dokonce i vyrovnat - pěknou střelou do šibenice se prosadil Robert Jukl, pět minut před koncem základní hrací doby vyrovnal po standardní situaci František Čech. 

Jen o několik minut později se ale z rozhodujícího úderu mohli radovat domácí, když se pěknou střelou levačkou prosadil David Novák.

Ohlasy

Karel Krejčík, trenér FC Hradec Králové U21: "Celkově to bylo na Juniorskou ligu kvalitní utkání, bohužel pro nás s hořkým koncem. Náš výkon byl celkem solidní - začali jsme dobře, byli jsme aktivnější. První gól jsme dostali z přímáku po situaci, kterou předtím rozhodčí na druhé straně neodpískal, druhý po zbytečné ztrátě míče ve středu pole. Začátek druhé půle byl z naší strany nevýrazný, ale v šedesáté minutě jsme přeskupili tým a vrátili jsme se k aktivitě. Robert Jukl dal krásný gól, František Čech vyrovnal po dobře zahrané standardce. Úplně v závěru jsme udělali velkou chybu, levonohý David Novák nás zlobil celý zápas, my jsme před ním ustupovali a nechali ho vystřelit. Největší nebezpečí hrozilo celý zápas od něj, a my to nezvládneme. Jsme zklamaní. Herně jsme byli lepší, ale za to si nic nekoupíme."

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Po dlouhé nemoci zemřel František Silbernágl

Tisková zpráva

Hradec testuje křídlo Patrika Brandnera

Aktuální zprávy

Ve věku nedožitých 80 let zemřel Antonín Kramerius

×
Dnes v 10:30 | A-tým
FC Hradec Králové
FC Sellier&Bellot Vlašim