Změna na trenérském postu. Jozefa Webera střídá Václav Kotal

18. 9. 2023   |   FC Hradec Králové
Jozef Weber končí na pozici hlavního trenéra A-týmu FC Hradec Králové. Jeho post v úterý převezme Václav Kotal, jenž Votroky úspěšně vedl již v letech 2009 až 2012, černobílý klub tehdy vrátil zpět do nejvyšší soutěže, kde následně úspěšně čeřil vody, v sezóně 2010/11 dovedl Východočechy k 8. místu.

O změně informuje Jiří Sabou. „Je to pro mě z lidské stránky velice těžké rozhodnutí, tento krok nedělám rád, osobně mě velmi mrzí. Navíc, pokud odvoláváte trenéra, tak za to vždycky do značné míry mohou hráči. Jožkovi děkuji za práci, kterou u nás odvedl a přeji mu hodně štěstí v dalších angažmá. V Hradci měl od samého začátku svého působení velice těžkou pozici, bohužel se to projevilo víc, než jsme všichni, co se podílí na řízení klubu, předpokládali, přiznává sportovní ředitel Votroků.

Situaci dále detailněji rozebírá. Jožka přišel po zkušeném Mirkovi Koubkovi, který byl nad očekávání úspěšný. Velkou obměnou nyní prošel také celý tým, bude chvíli trvat, než si vše sedne. Vše je také umocněné velkými změnami, které v klubu proběhly – nový stadion, nová éra, vyšší zájem veřejnosti, vysoká očekávání. V takové situaci měl Jožka vstup do nového prostředí o to komplikovanější. Stojím si za tím, že je dobrý trenér, v minulosti to prokázal, když dvakrát postoupil do ligy. Tady to do sebe prostě nezapadlo,“ lituje čelní představitel černobílého klubu.

K výměně lodivoda klub sahá po 8. kole soutěže. „Situaci kolem trenéra beru částečně na sebe. Úplně jsem neodhadl, jak těžké to Jožka v novém angažmá bude mít. Navíc se teď vlivem výsledků stupňuje tlak, takže by to pro něj bylo ještě složitější. Když vidím, že něco nefunguje, je lepší přiznat si chybu včas a přistoupit k nápravě, než abychom se trápili a jen oddalovali rozhodnutí, které by v budoucnu přišlo tak jako tak, třeba v ještě horší situaci,přemítá sportovní ředitel hradeckého FC.

O nástupci Jozefa Webera již bylo rozhodnuto. Víme, že musíme jednat rychle. Mou prací je být na takovou situaci vždy připravený, takže variantu řešení jsem samozřejmě ve své hlavě měl. Mužstvo od úterka převezme jako hlavní trenér Václav Kotal, zkušený a ostřílený hradecký patriot, kterého není třeba více představovat. Stávající realizační tým zatím zůstane ve stejném složení,informuje Jiří Sabou.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Autogramiáda k závěru sezóny! Votroci se s fanoušky setkají 27. května

Aktuální zprávy

Poslední krok k duelu o Evropu, Votroky čeká odveta s Teplicemi

Rozhovory

Taková utkání zvládáme díky týmovosti a soudržnosti, hlásí Matěj Koubek