Ze Slovácka přicházejí Filip Kubala a Jakub Rezek

19. 7. 2021   |   FC Hradec Králové
Do kádru Votroků přibyli necelý týden před ligou dva noví hráči. Ze Slovácka přicházejí útočník Filip Kubala a krajní záložník Jakub Rezek, oba na roční hostování s opcí na přestup.

Jedenadvacetiletý Filip Kubala a třiadvacetiletý Jakub Rezek se k Votrokům připojili na soustředění v Písku, zasáhli do čtyř přípravných utkání. V nich si první jmenovaný připsal dva góly (proti Písku a Štětí), druhý jmenovaný se trefil jednou (také proti Štětí). V týdnu před ligou se pak podařilo jejich transfer administrativně dotáhnout – oba přicházejí ze Slovácka na hostování s opcí.

„Jsou to v tuto chvíli poslední příchody k nám do klubu. Hrají na postech, které jsme chtěli zdvojit – Filip Kubala hraje pod hrotem, může i na hrotu. Je gólový, na svůj mladý věk má nějaké ligové zkušenosti. Věřím, že bude platný, což ukázal i v přípravných zápasech,“ charakterizuje posily sportovní ředitel Jiří Sabou. „Kuba Rezek je ostré křídlo, rychlostní typ, který se nebojí hrát jeden na jednoho. Podobný jako třeba Milan Petržela. Zatím taky ukazuje, že může být posilou.“

Oba nováčci v hradecké kabině strávili převážnou část kariéry ve Slovácku, Kubala si odskočil na hostování postupně na Žižkov, do Třince a do Karviné. Rezek v předminulé sezoně oblékal dres Jihlavy. Oba prošli mládežnickými reprezentacemi.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

Preview

V sobotu se Votroci představí v Karviné

Rozhovory

Jakub Rada: Musíme pokračovat jako s Bohemkou

×
Dnes v 16:00 | A tým
MFK Karviná
FC Hradec Králové