Zdenko Frťala: Závěr jako v Chrudimi dá člověku sílu

22. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
Heavymetalové tempo zápasů bere Votroky na cestu do Ústí nad Labem. Tam se v sobotu, tři dny po neskutečném obratu v Chrudimi představí na hřišti čtvrtého celku tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Utkání 20. kola začíná v 16:00 a ve vysílacím plánu ho má sázková kancelář Fortuna.

Ve čtvrtek ještě na Malšovickém stadionu doznívala radost z desetiminutové smrště, kterou Votroci otočili nepříznivý vývoj středeční dohrávky v Chrudimi, zároveň se ale do tréninku vracela koncentrace na nadcházející utkání na hřišti čtvrtého FK Ústí nad Labem. „V Chrudimi jsme dokázali něco ojedinělého, bylo vidět, že neskládáme zbraně za žádného stavu. To je velký posun oproti minulým dvěma sezonám, kdy jsme některé kritické momenty nezvládali – neproměnili jsme pokutové kopy, když se zápasy nebo postavení v tabulce lámaly,“ ohlíží se za triumfálním závěrem středečního duelu Zdenko Frťala. „Každopádně nechceme nic zakřiknout a na Ústí se připravujeme s maximální pokorou,“ upozorňuje.

Chrudimská divočina byla ojedinělá svou rychlostí. S blížícím se závěrečným hvizdem se zdálo, že Hradečtí po pěti výhrách v řadě klopýtnou, pak ale bum, bum, bum – během osmi minut třemi zásahy výhru urvali. „V prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme dostali dva góly... Musíme respektovat kvality soupeře. Ale nezlomilo nás to. I za stavu 2:2, kdy si možná všichni mysleli, že se kluci zatáhnou a budou spokojení s bodem, na nich bylo vidět obrovské odhodlání zápas zlomit úplně ve svůj prospěch. To jsou momenty, které vám dodají chuť do další práce a sílu,“ přemýšlí hradecký kouč.

Síla ostatně bude potřeba. V rytmu sobota – středa – neděle – středa – sobota prakticky není prostor na jiné tréninky než pozápasové a předzápasové. Takový kvapík nenastal ani ve chvíli, když minulá sezona v červnu doháněla koronavirovou pauzu. „Odpočinek je minimální, každopádně jsme Chrudim uběhali, na konci zápasu jsme ji zválcovali. Může to být případ toho, že ti vývoj utkání pomůže najít síly, i když myslíš, že už nemáš kam sáhnout. Kluci se sami přesvědčili o tom, že nikdy není nic prohrané, dokud rozhodčí nepískne konec,“ upozorňuje Frťala.

Tyhle zkušenosti se budou hodit i na hřišti Ústí nad Labem. Severočeši v zimě vyměnili trenéra, Jiřího Jarošíka vystřídal další bývalý reprezentant David Jarolím, a po výprasku v prvním jarním kole (0:5 na Julisce) se mu povedlo z následujících šesti zápasů vydolovat 11 bodů. Výsledky přitom připomínají dvojkovou soustavu – 0:0, 1:0, 0:1 a tak podobně. „I nový trenér po úvodním nezdaru věřil, že kvalita v týmu je, a povedlo se mu navázat na práci Jirky Jarošíka. Mají převážně mladé hráče, kteří si tykají s míčem, je jim vlastní fotbalovost. Mají dost šikovných hráčů, kteří budou určitě jednou hrát ligu,“ charakterizuje soupeře Frťala. „Stejně ale zase půjde v první řadě o nás – jak budeme nastavení a jak budeme plnit to, co si směrem k Ústí řekneme,“ vrací pozornost k vlastnímu týmu.

Utkání FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové začíná v sobotu 24. dubna v 16:00, živě ho bude vysílat sázková kancelář Fortuna a přímý rozhlasový přenos chystá i fanouškovské rádio Gunny – ZDE.

FK Ústí n/L

V tabulce: 4. | 9-5-5 | 19:21 | 32 bodů

Nejlepší střelec: Michal Bílek – 3

Poslední zápas:

FK Viktoria Žižkov – FK Ústí n/L 1:0

Branka: 5. Mashike Sukisa.

Ústí n/L: Tvrdoň – Strada, Hudec (80. Ikugar), Glöckner, Písačka – Emmer (64. Kušej), Bílek – Prošek (88. Chodora), Čičovský, Miskovič – Koubek (64. Gollnack).

Poslední vzájemný zápas:

21. 11. 2020 – Malšovický stadion – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FC Hradec Králové – FK Ústí n/L 5:1 (1:0)

Branky: 22. a 76. Prekop, 47. Kateřiňák, 62. Záviška, 83. Samko – 55. Písačka. Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Antoníček. ŽK: 28. Kodeš, 32. Král, 60. Urma – 45. Peterka, 56. Hudec, 79. Miskovič.

FCHK: Ottmar – Mejdr, Donát, Král (88. Leibl), Urma – Soukeník, Kodeš – Záviška, Kateřiňák (77. Samko), Vlkanova (88. Novotný) – Prekop (85. Šípek).

Ústí n/L: Tvrdoň – Hudec, Brak, Bílek, Peterka – Písačka (77. Chodora), Prošek, Bazal (77. Cantin), Emmer (66. Miskovič) – Čičovský (66. Koubek), Kušej.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci se s Varnsdorfem rozešli smírně

Rozhovory

Ondřej Prášil: Remíza byla spravedlivá

Rozhovory

Strašně jsem se těšil, říká David Doležal