Zdenko Frťala: Vítkovice jsou zranitelné v defenzivě

9. 7. 2020   |   FC Hradec Králové
Předposlední kolo programu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavede Votroky do Ostravy. Tam se představí na hřišti MFK Vítkovice, který už jistě míří o soutěž níž. „Se sestupem jsou asi smíření, ale zápas určitě neodchodí. Viděl jsem jejich poslední utkání ve Varnsdorfu a za jakéhokoli stavu hráli pořád to samé. Bez paniky, hektiky,“ upozorňuje Zdenko Frťala.

Votroci mají před posledními dvěma zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ještě teoretickou šanci na baráž – museli by v nich uhrát o šest bodů víc než Dukla –, ovšem ve Vítkovicích se myšlenkami na třetí místo zatěžovat nehodlají. „V podvědomí pořád máme, že statisticky to možné je, ale víme, že jsme důležité zápasy nezvládli. Ani nechci hráčům tvrdit, že tohle je klíčové utkání. S Vítkovicemi se dá hrát fotbal, musíme vymyslet něco, abychom byli úspěšní,“ odmítá hýčkat mlhavou naději Zdenko Frťala.

Sobotní soupeř má oproti Hradeckým o svém osudu jasno – Vítkovice už jistě vědí, že druhou nejvyšší soutěž po sezoně opustí. Podle hradeckého trenéra však tuto realitu Ostravští nejspíš přijali. „Celou jarní část s nimi nikdo nepočítal. Snažili se příchodem nového realizačního týmu dát dohromady partu, která nebude ničím zatížená. Se sestupem jsou asi smíření, ale zápas určitě neodchodí. Viděl jsem jejich poslední zápas ve Varnsdorfu a za jakéhokoli stavu hráli pořád to samé. Bez paniky, hektiky,“ upozorňuje.

„I přes to, kde jsou, hrají fotbal založený na postupném útoku, není to žádný hurá systém. Mají výbornou útočnou fázi, ale hoří na tom, že defenziva tak kvalitní není. Tudy vede klíč k úspěchu – tam jsou zranitelní,“ hledá Frťala slabé místo ve hře domácích. Ti dosud inkasovali 64 gólů, nejvíc v celé soutěži.

Zdravotní stav Votroků zůstává před sobotním utkáním až na některé otazníky neměnný, je tedy pravděpodobné, že opět dostanou příležitost mladíci, kteří si v posledních zápasech odbyli premiéry v dospělém fotbale. „Okolnosti k tomu nahrály, abychom využili naše mladé hráče. Je na jednu stranu štěstí, že si je můžeme ověřit i v mistrovských utkáních. Určitě nejsou na takové úrovni, že by měli tým táhnout, ale každá zkušenost by pro ně měla být motivací k tomu, aby na sobě dál pracovali,“ vrací se Frťala k tomu, že do zápasů postavil například Denise Donáta nebo Dennyho Samka. Zároveň upozorňuje, že v jejich případě jde hlavně o přípravu na další sezony. „Tým, který je složený jen z mladých hráčů a zároveň je vyzrálý, to ale může být třeba Ajax. V našem prostředí je těžké takové mužstvo dát dohromady. Zdůrazňujeme jim, že je čeká ještě dlouhá cesta, všichni musíme být trpěliví.“

Utkání Votroků ve Vítkovicích začíná v sobotu v 17:00. Sledovat je tentokrát bude možné pouze v podobě textového přenosu na onlajny.com.

MFK Vítkovice

V tabulce: 16. místo | 4-5-19 | 33:64 | 17 bodů

Nejlepší střelec: Ondřej Chvěja – 7 gólů

Poslední zápas:

FK Varnsdorf – MFK Vítkovice 3:1

Branky: 4. Schön, 9. Ondráček, 68. Breda – 90. Chvěja.

Vítkovice: Květon – Helebrand, Plesník, Russmann, Buchvaldek (76. Matoušek) – Martišiak, Kania, Chvěja, Ožvolda (84. Dziuba), Motyčka (57. Macej) – Bolf.

Poslední vzájemný zápas:

10. 11. 2019, Malšovický stadion – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FC Hradec Králové – MFK Vítkovice 3:0 (2:0)

Branky: 9. Urma, 21. Doležal, 55. Šípek. Rozhodčí: Denev – Leška, Matoušek. ŽK: 73. Leibl – 51. Martišiak. 601 diváků.

FCHK: Ottmar – Kopečný, Martinec, Leibl, Urma – Zbrožek – Šípek (74. Procházka), Soukeník, Doležal (87. Djurdjević), Vlkanova – Prekop (83. Firbacher).

Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák – Motyčka – Matoušek, Bzirský, Suchan (80. Mikula), Matěj (20. Martišiak) – Kovařík (73. Buchvaldek).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Žižkov poražen, Votroci na prvním místě!

Reportáž

Béčko podlehlo Živanicím