Zdenko Frťala: Sezonu jsme nezabalili, budeme se rvát

2. 7. 2020   |   FC Hradec Králové
V sobotu odpoledne přivítají Votroci FK Ústí nad Labem a proti soupeři ze středu tabulky si budou chtít spravit chuť po prohře v Prostějově minulý víkend. V neposlední řadě jim půjde také o udržení byť teoretické naděje na baráž o postup. „Není nejmenší důvod, abychom se o ni nervali. Sezonu jsme nezabalili, to si vůbec nepřipouštíme,“ vyhlašuje bojovně hlavní trenér Zdenko Frťala.

Minulý víkend utržili Votroci tvrdou ránu – utkání v Prostějově měli dobře rozehrané, vedli díky gólu Adama Vlkanovy, ale domácí zápas dvěma trefami otočili. Hradeckým se tak vzdálilo třetí místo zaručující baráž o postup. „Byli jsme si vědomi toho, že kdybychom utkání v Prostějově zvládli, budeme mít pořád dobrou naději na to, že se popereme o třetí místo. Ta je sice teď minimální, ale žije. Teď musíme myslet na Ústí a připravovat se na něj,“ hledí dopředu Zdenko Frťala.

Karty jsou teď rozdané jasně – na třetí místo Hradec vyskočí, když v posledních třech kolech získá o šest bodů víc než Dukla a o bod víc než Žižkov. Naděje je malá, ale je. „A není nejmenší důvod, abychom se o ni nervali. Sezonu jsme nezabalili, to si vůbec nepřipouštíme,“ odmítá hlavní kouč poraženecké myšlenky.

Na druhé straně hřiště bude stát soupeř, který před sezonou rovněž na baráž pomýšlel, momentálně se ale nachází na sedmé příčce. Ústí už na boje o postup nedosáhne, ani o záchranu se bát nemusí. „Nemají tady co ztratit, budou se chtít před námi vytáhnout. Musíme být připravení na to, abychom zápas zvládli bez ohledu na to, jak se bude závěr soutěže vyvíjet,“ naráží Frťala na problémy s koronavirem v Karviné, které ohrožují dohrání skupiny o záchranu ve FORTUNA:LIZE – potažmo tedy i baráž.

„Ústí hraje kombinační fotbal založený na přípravné fázi, jsou nebezpeční v přechodu, protože mají rychlé kraje. Ve středu pole dominuje Peterka, který je distributorem finálních přihrávek. Mají zažité určité věci, kterých se drží,“ popisuje hradecký trenér hru sobotního soupeře. Ústecké podle něj nijak nezasáhlo ani to, že u jejich týmu skončil trenér Aleš Křeček. „Už tam nepůsobí, ale pokračují v trendu, který po nich chtěl – roztáhnout hru, hrát po křídlech.“

Výkop utkání proti FK Ústí nad Labem je naplánován na sobotu 4. 7. v 17:00. Přijďte podpořit Votroky!

FK Ústí nad Labem

V tabulce: 7. místo | 9-8-10 | 42:44 | 35 bodů

Nejlepší střelec: Lukáš Matějka – 13 gólů

Poslední zápas:

FK Ústí nad Labem – FK Fotbal Třinec 3:3

Branky: 18. a 72. z pen Richter, 44. Drame – 32. a 58. Valenta, 74. Puchel.

Ústí: Tvrdoň – Prošek, Hudec, Pimpara, Písačka – Drame, Peterka (62. Chodora), Richter, Miskovič –Matějka, Bassey (79. Čičovský).

Poslední vzájemný zápas:

1. 11. 2019, Městský stadion v Ústí n/L – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 29. a 79. Drame. Rozhodčí: Marek – Kubr, Batík. ŽK: 24. Písačka, 72. Brak – 33. Martinec, 75. Leibl, 84. Čech, 90+1. Kopečný. 842 diváků.

Ústí: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – Valenta, Peterka – Drame, Bílek (86. Miskovič), Prošek – Bassey (90+2. Jirkovský).

FCHK: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec, Leibl – Soukeník, Zbrožek (54. Kopečný) – Vlkanova, Djurdjević (46. Doležal), Urma – Prekop (46. Šípek).

Prostějov: Bréda – Pernackyj, Sus, Schuster, Lutonský – Slaměna (90. Střeštík), Polák, Píchal, Koudelka (90. Kotouč) – Rolinc (80. Kroupa), Pašek.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

DENÍK ADAMA VLKANOVY: Den 3

Rozhovory

Pavel Dvořák: Hradec beru jako návrat domů

Aktuální zprávy

Prodej permanentek na podzim 2020