Zdenko Frťala: O baráž se bude hrát do posledního kola

5. 6. 2020   |   FC Hradec Králové
V pondělí čeká Votroky v rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY souboj o barážové příčky na hřišti Vysočiny Jihlava. Soupeř se bude chtít zvednout po nepovedeném restartu soutěže – Jihlavští z posledních tří zápasů získali pouze bod. „Určitě tam nejedeme s poraženeckou náladou. Oni mají taky svoje problémy, bude to otevřené,“ předpovídá hlavní trenér Zdenko Frťala.

Votroci mají za sebou dva remízové zápasy – nešťastný domácí s Třincem, nepovedený v Chrudimi. V tom prvním se zranil režisér hry Jakub Rada, ve druhém jeho absence přispěla k nevýraznému výkonu. „U Kuby moc nevíme, jak se zranění bude vyvíjet. Je to sval, momentálně se léčí a věříme, že to nebude nic dlouhodobého,“ krčí rameny Zdenko Frťala. „Zápas s Chrudimí jsme si rozebrali, řekli jsme si, proč jsme ho neodehráli dobře. Nakonec jsme za minutu dvanáct zachránili bod z venku. Trápí nás vědomí, že jsme mohli mít tři, ale na druhou stranu klobouk dolů před hráči, že to nevzdali a vydolovali aspoň jeden,“ rekapituluje druhou remízu 2:2 v řadě.

Hradečtí nebyli po výjezdu do Chrudimi spokojení, jejich pondělní soupeř však má ještě větší problémy – po porážkách s Duklou a Varnsdorfem Jihlava získala v posledním utkání proti Líšni první bod po restartu soutěže. Frťala však z nedobrého období Vysočiny žádné závěry dělat nechce. „Jsou fotbalový tým. Mají dva tři šikovné hráče do ofenzivy – Klobásu, Zoubeleho... V domácím prostředí jsou nebezpeční, až do utkání s Varnsdorfem tam měli úctyhodnou bilanci. Potvrdilo se, že ve druhé lize může každý porazit každého,“ konstatuje. „Jihlava je jeden z kandidátů minimálně na baráž, určitě tam nejedeme s poraženeckou náladou. Oni mají taky svoje problémy, bude to otevřené,“ předpovídá.

Na utkání s Chrudimí bude hradecký trenér reagovat i volbou sestavy proti Jihlavě. „Změny určitě nastanou, protože od některých hráčů čekám víc. Jde o to, jak se budou ti zkušenější prezentovat. Na druhou stranu, nechci dělat bouřku, čeká nás ještě deset kol, ve hře je spousta bodů. Minimálně o baráž se bude hrát do posledního kola,“ nehodlá panikařit.

Utkání s Jihlavou začíná v pondělí 8. 6. v 18:00, přímým přenosem ho vysílá stanice ČT Sport. Omezení počtu diváků z důvodu bezpečnostních opatření znamená, že se na stadion nedostanou žádní hostující fanoušci.

FC Vysočina Jihlava

V tabulce: 5. místo | 10-6-4 | 37:25 | 36 bodů

Nejlepší střelec: Stanislav Klobása – 10 gólů

Poslední zápas:

SK Líšeň – FC Vysočina Jihlava 1:1

Branky: 90. Jeřábek – 66. Mikuš.

Jihlava: Vejmola – Novotný, Vaculík (80. Svoboda), Diouf, Javůrek – Lacko, Fortelný – Arroyo (46. Mikuš), Zoubele, Rezek (80. Shudeiwa) – Klobása (89. Koubek).
Poslední vzájemný zápas:

23. 8. 2019 – Malšovický stadion – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 4:2 (1:1)

Branky: 14., 82. a 88. Vlkanova, 67. Prekop – 7. Klobása, 84. Koubek. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska. ŽK: 52. Javůrek, 74. Vedral, 86. Fortelný. 888 diváků.

FCHK: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Černý (55. Soukeník), Zbrožek – Šípek (72. Firbacher), Vlkanova, Frýdek (55. Djurdjević) – Prekop.

Jihlava: Vejmola – Pavlík (80. Koubek), Vedral, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Lacko, Mikuš (74. Rezek) – Klobása, Jawo (65. Zoubele).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Je až neuvěřitelné, jakou klub ušel cestu, říká Jiří Sabou

Aktuální zprávy

Týmové statistiky Votroků v sezóně 2023/24

Aktuální zprávy

Za horizontem – 3. díl