Západní tribuna byla zbourána v rekordním čase!

1. 11. 2017   |   Redakce
​Již na poslední utkání Fortuna národní ligy proti Sokolovu byla podstatná část ocelového přístřešku ze západní tribuny pryč. Nyní v sobotu, kdy pod lízátka dorazí ostravský tým MFK Vítkovice, bude tribunu před koupalištěm Flošna připomínat pouze pískový val. V rekordní čtrnáctidenní době totiž demoliční četa západní tribunu Malšovického stadionu očistila.

Diváci tak v sobotu 4. listopadu 2017 zažijí pohled na hřiště, který zažívali před 52 lety, kdy se ocelová střecha stavěla. Ale spíše uvidí to, co při pohledu na fotbalový duel vídávali jejich otcové či dědové do zimy roku 1965. „Veškerý materiál, který se získá z demolice Všesportovního stadionu, chceme v maximální míře využít během stavby nového stadionu, na terénní úpravy v jeho okolí nebo na jiných projektech ve městě," řekl hradecký náměstek a člen představenstva FC Hradec Králové Jindřich Vedlich.

První etapa, tedy demolice západní tribuny, přijde majitele objektu, město Hradec Králové, zhruba na 2,9 milionu korun. Vzápětí bude následovat další, jež už bude součástí veřejné zakázky na stavbu nového stadionu. Počítá se v ní s odstraněním valu pod tribunou, který vznikl z vytěženého písku při bagrování Stříbrného rybníku v šedesátých letech minulého století. Zachovat se prozatím podaří jen osvětlovací stožáry. „Lízátka budou demontována až v příštím roce a nahradíme je novými, ale nižšími i úspornějšími," řekl Vedlich. Zcela nová západní tribuna za 280 milionů korun začne růst už v příštím roce.

Na videu se podívejte, jak západní tribuna vypadá dnes, tedy několik okamžiků před druholigovým utkání FC Hradec Králové – MFK Vítkovice, které se odehraje v sobotu 4. listopadu 2017 od 14.00 hodin.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Možnost pronájmu skyboxu na zápas s Mladou Boleslaví

Aktuální zprávy

B-tým zná rozpis jara. Pokusí se navázat na vydařený závěr přípravy

Aktuální zprávy

On-line prodej dětských vstupenek spuštěn