Žáci U14 reprezentovali na Galini Cupu v Budapešti

16. 6. 2024   |   FC Hradec Králové
Žáci FC Hradec Králové z kategorie U14 si zajímavým způsobem zpestřili závěr sezóny. Vyrazili totiž do Maďarska, kde sehráli několik zajímavých duelů se soupeři ze zahraničí. Výsledkem byla pěkná dělená bronzová příčka.

Zápasy ve skupině

FC Hradec Králové – Barca academy Hungary 2:0 (2:0)
Branky a asistence: Adamec (Snížek), Šturm (Hochsteiger, Švasta).
Hodnocení trenéra Martina Štěpána: První zápas turnaje se nám herně vydařil. Po celou dobu jsme dominovali kombinačně i střelecky.

FC Hradec Králové – Újpest 1:4 (1:1)
Branka: Adamec.
Hodnocení trenéra Martina Štěpána: Druhé utkání ovlivnila absurdní červená karta a celkový výkon rozhodčích. Kluci na hřišti nechali všechno, ale v deseti to na soupeře nestačilo.

FC Hradec Králové – Dasschool 2:0 (1:0)
Branky a asistence: Hawillo (Žáček), Švasta (PK).
Hodnocení trenéra Martina Štěpána: Poslední zápas skupiny byl herně povedený. Dali jsme dvě branky a plno šancí jsme neproměnili. Toto utkání potvrdilo naši největší slabinu sezóny – střílení branek.

Postup do čtvrtfinále z druhého místa

FC Hradec Králové – Atletico Timisoara 7:1 (2:1)
Branky a asistence: Šturm, Šturm (Švasta), Šturm (Švasta), Adamec (Hochmann) Adamec (Šturm), Hawillo (Volockij), Švasta (Zima).
Hodnocení trenéra Martina Štěpána: Nejpovedenější utkání turnaje, ačkoliv jsme do něj vstoupili velmi nervózně. Po první inkasované brance jsme postupně zlepšovali náš výkon a zaslouženě výrazně zvítězili. Ještě za stavu 2:1 bylo cítit, že nikdo nechce udělat chybu, ale po třetím gólu už jsme hru definitivně ovládli.

Semifinále:
FC Hradec Králové – Újpest "2" 1:1 (0:1) Penalty: 2:3
Branky a asistence: Adamec (Kyncl).
Hodnocení trenéra Martina Štěpána: V nakonec posledním vystoupení jsme herně měli navrch. Bohužel, osud nám nedopřál rozhodnout v základní hrací době. V několika šancích jsme nebyli přesní a to rozhodlo o tom, že se šlo do penalt. Soupeři jsme mírný tlak umožnili v úvodu, kdy se ujal vedení a poté na konci, kdy jsme hráli v deseti. Kluci zvládli závěr bravurně. Penalty jsou o štěstí, sebevědomí a dobré kopací technice. Nepodařilo se nám skloubit tyto atributy, a proto postoupil soupeř.

Celkové umístění: Třetí až čtvrté místo z šestnácti týmů – po vyřazení se o třetí místo nehrálo.

Celkové hodnocení trenéra Martina Štěpána: Z turnaje odjíždíme se smíšenými pocity, ale věřím, že časem kluci ocení nabrané zkušenosti. Jsme na kluky hrdí za to, jak se prezentovali. Snažili se hrát technický fotbal pod tlakem i za cenu chyby. Myslím si, že jsme prožili hezký závěr sezóny. Rodičům děkujeme za to, že nám během celého turnaje vytvářeli parádní atmosféru.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!