Vyztužení zadních řad! Přichází David Heidenreich

11. 7. 2023   |   FC Hradec Králové
FC Hradec Králové hlásí posilu do defenzivy. Z italské Atalanty Bergamo míří k Východočechům David Heidenreich, jenž v předcházející sezóně hostoval v dresu Jablonce. Nyní přestupuje na soutok Labe s Orlicí, kde podepsal tříletý kontrakt.

Davide, vítej pod Bílou věží, jak se odehrál tvůj příchod k Votrokům?
Poté, co mi skončilo hostování v Jablonci, jsem přemýšlel, co dál. Hradec mě hodně zaujal, ze všech jednání mám opravdu skvělý pocit. Těším se, že za něj budu moci nastoupit.

Přicházíš z Jablonce, takže o hradecké kabině už jsi určitě něco slyšel. Na severu Čech s tebou byli v týmu Jan Král, Tomáš Malínský a Jakub Martinec...
Zatím jenom samá pozitiva (směje se). Kluci, se kterými jsem tam působil, byli super, ale teď už se těším na nové spoluhráče.

Koho znáš z kabiny Votroků nejvíc?
Se všemi se určitě znám z trávníku, ale nejblíž mám ke Kodymu (Petru Kodešovi), se kterým jsem působil v Teplicích.

Sám máš také zkušenosti z Itálie. Když ji porovnáš s tuzemskou soutěží, kde vidíš největší rozdíl?
Česká liga je specifická tím, že klade důraz na fyzičku, ať už jde o běhání či souboje, vše musí být v maximální intenzitě. V zahraničí je důležitější techniko-taktická stránka hry.

Jak jsi vnímal Hradec v předcházejících ročnících?
Je to sympatický urputný tým, který si jde za svým cílem – to mě hodně zaujalo. Sám i zvenčí vidím, že kabina je zdravá, jde za úspěchem. Doufám, že společně na předchozí sezóny navážeme.

Byl jsi už někdy ve městě pod Bílou věží mimo fotbal?
Mám babičku, která se narodila v Novém Bydžově. Od mala jezdím s partou mého táty na týdenní dovolenou do blízkého kempu v Žamberku, který jsme teď vyměnili za nedaleký Lodín. Takže to tu trochu znám, v mládeži jsem tu odehrál hodně turnajů, takže i v Hradci jsem už byl a těším se na to, až ho poznám víc.

Také jsi navštívil novou multifunkční arénu. Jak se ti líbí?
Je pro mě velkým překvapením, že něco takového mohlo v Čechách vyrůst. Těším se na to, až bude stadion hotový a my budeme moci vyběhnout na trávník. Působí to na mě ohromně, nemůžu se dočkat zápasů v této aréně.

Komentář Jiřího Sabou, sportovního ředitele FC Hradec Králové:
Jsem rád, že mohu oznámit, že k nám z Atalanty přestupuje David Heidenreich, který u nás podepsal smlouvu na tři roky.
Byl to pro mne jeden z nejtěžších transferů směrem do klubu, za dobu co jsem tady. Jednání s italskou stranou byla zdlouhavá, ale korektní, bylo cítit, že Atalanta nechtěla o Davida úplně přijít. Chtěl bych poděkovat i agentuře, která ho zastupuje, protože i s jejich pomocí se nám přestup podařilo dotáhnout do úspěšného konce.
V mých očích k nám přichází velmi kvalitní obránce, který má řídící schopnosti, výbornou hru hlavou a konstruktivní rozehrávku. Je to bývalý mládežnický reprezentant, navíc stále ještě mladý hráč, který má velké předpoklady, že se bude dále rozvíjet a zlepšovat.

Komentář Viktora Koláře, šéfa fotbalové sekce agentury SPORT INVEST:
S Davidem jsme se jednoznačně shodli, že je na místě přestup do klubu, ve kterém bude moci působit dlouhodobě, aby mohl plnohodnotně rozvinout svůj sportovní potenciál. Jednání s Atalantou o přestupu hráče nebylo jednoduché a je na místě poděkovat především Hradci, který prokázal trpělivost a také obrovskou vůli vytouženého hráče získat. O Davida stáli Hradečtí dlouhodobě. Stává se tedy důležitou součásti zajímavého a vysoce perspektivního sportovního projektu v Hradci Králové. Ve svém stále velmi mladém věku nabízí David zkušenosti z domácího i zahraničního fotbalu, dovednosti pro moderní hru a především pak velikou chuť prokázat své schopnosti.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Poslední kolo základní části! Pod Lízátka přijede pražská Slavia

Aktuální zprávy

Votroky bude proti Slavii povzbuzovat vyprodaná Malšovická aréna

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků