Výstavba hradeckého stadionu – listopad 2022

23. 11. 2022   |   Filip Hlávko, Petr Šatalík
Kalendářní rok směřuje ke svému závěru a společně s ním pokračuje také výstavba hradeckého stadionu. Stavařům se již podařilo uzavřít monolitickou konstrukci, současně se začalo s montáží ocelové konstrukce pro střechu. Práce poskočily také na západní tribuně, kde se již dělá na interiéru.

Co je na stadionu nového, prozrazuje vedoucí stavby, Daniel Novotný. „Podařilo se nám již uzavřít věnec tribun a začali jsme pracovat na střeše. Vše se v tomto ohledu odehrálo podle plánu, takže s tím můžeme být spokojení. Nyní jen doufáme, že zima tu bude taková standardní, hradecká, aby nebyly nějaké extrémní mrazy, které by nás mohly přibrzdit,“ věří zástupce firmy STRABAG a.s.

Počasí zatím větší neplechu stavařům nepůsobí. „Naštěstí ne. Pokud je tak, jak bylo v poslední době, tak je to v pořádku. V případě, že by se jednalo o nějaké větší mínusové hodnoty, tak by nám to mohlo působit potíže při zdění, ale jsme na to připravení. Některé části můžeme zaplachtovat a vytápět, což je na stavbách poměrně běžná věc. Pochopitelně je to dané prostorem, pod věnci tribun to nelze udělat, protože je to rozlehlé prostranství. Na západní tribuně to ale určitě je možné řešení,“ přiznává Daniel Novotný.

Právě na hlavní západní tribuně se už zahájily také práce na interiéru. „Ano, tam už jsme začali s příčkami. Ve druhém nadzemním podlaží na nich už pracujeme, takže se tam dostáváme k budování zázemí,“ přikyvuje vedoucí stavby hradeckého stadionu.

V poslední době se hodně mluví o návratu ikonických lízátek do původních pozic. „Na dvou z nich už v podstatě finišujeme. Další dvě potřebují ještě drobnější doladění. Doděláváme na nich nátěry, v čemž nás ale malinko limituje počasí. Děláme maximum pro to, aby kolem poloviny prosince šla lízátka zpět na svá místa. Dvě z nich budou připravená určitě, u těch dvou dalších je to ještě s malým otazníkem,“ přemítá zástupce firmy STRABAG a.s.

A co stadion čeká v nejbližších dnech? „Nyní se zaměříme především na střechu, budeme se věnovat zejména ocelové konstrukci. Zároveň budeme pokračovat také v práci na venkovních plochách, pokud se počasí nezhorší, tak začneme navážet štěrk pod komunikace a další věci, které jsou s tím spjaté. Současně budeme pracovat na vyzdívkách v západní tribuně, kde budeme uzavírat jednotlivé prostory,“ nastiňuje plán Daniel Novotný.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

V neděli do Pardubic! Vstupenky na derby v prodeji

Rozhovory

Byl to zápas o šest bodů, uvědomuje si Daniel Horák

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků