Votroci znovu změří síly s rezervou Sparty

15. 2. 2021   |   FC Hradec Králové
Malé déjà vu zimní přípravy čeká ve středu Votroky – po jedenatřiceti dnech si opět zahrají proti rezervě Sparty. Tentokrát jdou do zápasu v jiné situaci než do lednového duelu zimní Tipsport ligy. „Blíží se start soutěže, teď už není důvod pro přehnané zkoušení,“ říká hlavní trenér Zdenko Frťala.

Utkání proti Spartě B se podařilo domluvit minulý týden a Votrokům přijde vhod – dva zápasy zimní přípravy totiž zrušila koronavirová epidemie. „Jsem rád, že budeme hrát. Soutěž se blíží a hráči, kteří nemohli odehrát předchozí utkání kvůli zdravotním problémům, potřebují mít herní praxi,“ kvituje přírůstek do kalendáře Zdenko Frťala s narážkou na skutečnost, že se začíná vyprazdňovat seznam absentujících Votroků. „Menší poúrazové problémy má Honza Mejdr, jinak jsme víceméně kompletní,“ konstatuje hlavní kouč.

S béčkem Sparty Votroci před měsícem remizovali 2:2 v Horních Počernicích, kde se s ním utkali v rámci zimní Tipsport ligy. Teď už jsou v poněkud jiné situaci. „Už není důvod pro nějaké přehnané zkoušení. Z větší části se sestava bude blížit soutěži,“ avizuje Frťala.

Mistrovské zápasy možná pro Votroky začnou o něco dřív – a to pěkně zostra. Z losu osmifinále MOL Cupu jim vypadl domácí souboj s Viktorií Plzeň, úřední termín pro toto utkání je 3. března. Ten se ještě bude upřesňovat. „Paradoxní je, že jsme s Plzní odehráli přípravný zápas, ale bylo to ve fázi, kdy dostali prostor všichni naši hráči. Plzeň už má odehraných několik mistrovských utkání, věřím, že se na ně připravíme tak, aby to nedopadlo jako v přípravě,“ připomíná Frťala prohru 2:5 na začátku ledna. „Každopádně je to zajímavý soupeř, proto je velká škoda, že u toho nemůžou být lidi,“ lituje.

Předtím však ještě Votroky čekají tři přípravné duely, ten první odehrají proti Spartě B ve středu 17. 2. od 11.00 na uzavřeném Malšovickém stadionu.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci se s Varnsdorfem rozešli smírně

Rozhovory

Ondřej Prášil: Remíza byla spravedlivá

Rozhovory

Strašně jsem se těšil, říká David Doležal