Votroci sehrají tréninkový zápas s Líšní

15. 5. 2020   |   FC Hradec Králové
Fotbal se vrací. První přípravný zápas před znovuzahájením sezony sehrají Votroci v sobotu dopoledne s Líšní – tedy stejným soupeřem, proti kterému nastoupili v posledním mistrovském utkání. Tréninkový duel se odehraje v souladu s bezpečnostními předpisy za zavřenými dveřmi.

Po dvou a půl měsících Votroci znovu vyběhnou na hřiště. V sobotu dopoledne odehrají tréninkový zápas proti SK Líšeň, který proběhne v režimu za zavřenými dveřmi. Přístup na stadion ve Svitavách nebude mít veřejnost ani média, zpravodajství bude po utkání na klubovém webu. Průběh utkání budou moct fanoušci sledovat na klubovém twitteru a poslouchat na fanouškovském rádiu Gunny ZDE.

„Jsme rádi, že máme prostor sehrát aspoň dva přípravné zápasy. Utkání nic jiného nenahradí,“ říká před duelem s Líšní hlavní trenér Zdenko Frťala. Jeho tým se rovněž na uzavřeném stadionu utká ještě ve středu s FK Náchod. „Proti Líšni budeme chtít dát prostor všem hráčům, ve druhém zápase už se hodně zaměříme na ostré utkání,“ říká kouč Votroků.

Protože jde o vyloženě tréninkový zápas, Frťala bude hlavně chtít vidět hráče po dlouhé době na hřišti. Přehnaná očekávání mít nechce. „Nemyslím, že to bude nekoukatelné. Hráči mají nějaké kvality, půjde jen o to, jaké bude nastavení v hlavách – abychom z přípravného utkání nedělali vědu v tom směru, že jsme zklamali, nebo že to nesplnilo nějaký záměr,“ říká. „Nemůžeme očekávat, že budeme hrát jako v půlce sezony, kdy jsou týmy sehrané. Měli bychom se dívat jako na realitu, že hrajeme skoro po třech měsících,“ konstatuje s klidem.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: Nepůjde jen o jedenáct hráčů, ale o celý tým

Tisková zpráva

Podpořte Votroky díky iniciativě #zasvujtym

Historie

RETRO: SK Hradec Králové – FC Dynamo Moskva 1:0 (1:3p)