Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

6. 12. 2022   |   FC Hradec Králové
Již tradičně zamířili členové FC Hradec Králové v adventním čase na dětskou kliniku fakultní nemocnice východočeské metropole. Několik desítek dárkových balíčků dorazili předat generální manažer klubu Richard Jukl a hráči A-týmu Adam Gabriel s Filipem Kubalou. O distribuci balíčků k dětem se následně postaral personál nemocnice.

Celý počin krátce okomentoval právě generální manažer FC Hradec Králové. „Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem potěšit nejmenší pacienty, kteří v adventní době musí být z různých důvodů v nemocnici a věříme, že se co nejdříve budou moci vrátit domů, uvedl Richard Jukl, jenž předal dárky do rukou personálu nemocnice společně s útočníkem Filipem Kubalou a obráncem Adamem Gabrielem. 

„Moc děkujeme klubu za balíčky pro naše pacienty, určitě jim udělají radost a pomohou navodit předvánoční atmosféru,“ uvedla vrchní sestra dětské kliniky Mgr. Lucie Penjaková. FC Hradec Králové spolupracuje s fakultní nemocnicí východočeské metropole dlouhodobě, kromě tradičního předávání dárků v adventním čase například v roce 2021 daroval dvě stovky dětských kolotočů pro děti narozené právě v nemocnici na soutoku Labe s Orlicí.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Nejdůležitější zápasy nám začínají právě teď, ví Vojtěch Smrž

Reportáž

Hradec v MOL Cupu končí, nestačil na Budějovice

Historie

Poslední vítězství Votroků na plzeňské půdě