Votroci druhým sportovním kolektivem města

19. 3. 2023   |   Petr Šatalík | Foto: Jakub Misík
Na začátku týdne uspořádalo město Hradec Králové slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců v roce 2022. Fotbalisté A-týmu Votroků se mezi kolektivy umístili na stříbrné pozici. V kategorii nadějí byly oceněny mladší žákyně, které v loňské sezóně vybojovaly titul mistryň republiky. Dlouholetý trenér a předseda ženského klubu, Jiří Hruška, byl uveden do síně slávy.

Na slavnostní večer za FC Hradec Králové dorazili předseda představenstva klubu Jan Michálekhlavní trenér A-týmu Miroslav Koubek a jeho svěřenci František Čech, Petr Kodeš, Filip Kubala a Patrik Vízek. Z rukou primátorky Pavlíny Springerové a dalších oceňujících přijali gratulace i odměnu za druhé místo v kategorii kolektivů. Z vítězství se radovali hokejisté Mountfieldu HK, na třetím místě skončili cyklisté z týmu Elkov Kasper Cycling Team.

Ocenění se ale nedočkali jen fotbalisté A-týmu Votroků. Za zisk titulu mistryň republiky byly v kategorii nadějí odměněny také mladší žákyně FC Hradec Králové, které tohoto úspěchu dosáhly v předcházející sezóně, v níž zaznamenaly také řadu dalších úspěchů (např. vítězky Poháru Ladislava Škorpila).

Oceněnými dívkami byly: Nela Bartošová, Sára Hosová, Klára Zehetgruberová, Marie Slováková, Valentina Handlová, Eliška Volhejnová (kapitánka), Barbora Stečínská, Adéla Čapková, Kateřina Vítová, Amálka Dolanská, Petra Doubková, Eva Veselá, Tereza Spejchalová, Natálie Kratochvílová, Lada Výrostková, Michaela Broučková a Ella Pavlíková, které na pódium doprovodili Jiří a Eva Hruškovi v rolích trenérů.

Jiří Hruška pak na závěr slavnostního večera musel na pódium ještě jednou. Dlouholetý trenér a předseda ženského klubu FC Hradec Králové byl uveden do síně slávy. Toto mimořádné ocenění obdržel za svůj celoživotní přínos ženskému fotbalu a jeho rozvoji ve městě pod Bílou věží. Klub se tímto připojuje s gratulací a přeje mnoho úspěchů do dalších let.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Prodej permanentek odstartoval! Získejte své místo v nové aréně

Tisková zpráva

FC Hradec Králové představuje alternativní logo

Rozhovory

Adam Gabriel a Matěj Koubek vyrazí na EURO U21