Votroci absolvovali školení pravidel

14. 1. 2022   |   FC Hradec Králové
Ze dřiny na hřišti vytrhlo Votroky na konci druhého týdne zimní přípravy vzdělání. V prostorách našeho partnera Porsche Hradec Králové absolvovali školení fotbalových pravidel od předsedy komise rozhodčích Radka Příhody a jejího člena Libora Kovaříka.

Detailní objasnění výkladu pravidla o hraní rukou i okomentovaný přehled některých sporných momentů z podzimních zápasů Votroků – to byla náplň hodinky a půl, kterou fotbalisté Hradce strávili ve společnosti dvou členů komise rozhodčích. „Ujistili jsme se, jestli všechno známe správně. Upřesnili nám ruce, dá se to snadno pochopit,“ kvituje vzdělávací odbočku v zimní přípravě kapitán Adam Vlkanova. Toho zaujala hlavně změna v tom, kdy platí gól, před nímž hrál jeden z útočících hráčů rukou, a kdy ne. „Když se dotknu míče rukou a dám sám gól, neplatí. Ale když se neúmyslně dotknu rukou a gól dá někdo jiný, není to proti pravidlům,“ popisuje, jaký poznatek si ze školení odnáší.

„Kvůli tomu jsme tady, abychom ruku vysvětlili. Diskutovalo se o ní vždycky, diskutovat se o ní bude. Je to složitá situace,“ uznává předseda komise rozhodčích Radek Příhoda. Ten pak spolu s kolegou Liborem Kovaříkem Votrokům pouštěl sporné momenty z jejich podzimních zápasů a diskutoval s nimi. „Jsem rád, když se hráči zapojují, na něčem se shodneme, na něčem ne, ale hlavně se v klidu vyslechneme. Většinou se domlouváme na tři čtvrtě hodiny, a odjíždíme po hodině a půl,“ usmíval se.

Tak tomu bylo i po prezentaci v zasedací místnosti autosalonu Porsche Hradec Králové, za jejíž zapůjčení v době stavebního ruchu na Malšovickém stadionu děkujeme.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci remizují s Veresem Rivne

Tisková zpráva

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Vlčákův turecký deník – 4. díl