V sobotu se Votroci představí v Karviné

29. 7. 2021   |   FC Hradec Králové
Nejdelší výjezd sezony čeká Votroky ve druhém kole FORTUNA:LIGY – představí se na hřišti MFK Karviná, která v prvním kole remizovala s Pardubicemi 2:2. „Je to nebezpečný soupeř, který hraje velmi organizovaně,“ upozorňuje asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Zatím jen dvakrát se Hradec utkal na prvoligové úrovni s MFK Karviná – a pokaždé z toho byla pořádná přestřelka. V sezoně 2016/2017 byli Votroci i Slezané v lize nováčky, Karvinští se však na rozdíl od Východočechů zachránili. K tomu přispěl i fakt, že na Malšovickém stadionu zvítězili na podzim 4:3 a doma Hradec porazili 4:2. Ani tentokrát nečeká Votroky na Městském stadionu nic lehkého. „Karviná je konsolidovaný tým, který v létě posílil podle představ Jozefa Webera. Hrají velmi organizovaně, je to nebezpečný soupeř,“ upozorňuje asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Oba soupeři v prvním kole vedli, oba si ze své premiéry v sezoně odvezli bod. Hradecké po utkání s Bohemians mohl hřát dobrý výkon. Na ten chtějí v Karviné navázat. „Klíč k našemu úspěchu bude v tom, abychom se se vstupem do ligy srovnali psychicky. Teď se snad budeme cítit líp, už jsme si to osahali. I trenér nás nabádá k tomu, abychom si to v hlavách srovnali, byli odvážní, abychom byli hrdý tým. Tím můžeme uspět,“ přesvědčuje záložník Jakub Rada, který proti Klokanům patřil k nejlepším na hřišti.

V zelenobílém dresu i později během angažmá v Mladé Boleslavi poznal zblízka trenéra Jozefa Webera, který Karvinou v současnosti trénuje. „Jeho mančafty jsou taky dobře fyzicky připravené. V Karviné je hodně cizinců, z toho hlediska je to nevyzpytatelné. Hrají poctivý, organizovaný fotbal – vlastně jako skoro všichni,“ usmívá se.

Také Karviná má ve svém středu veledůležitého třicátníka. Na hrotu operuje někdejší reprezentant Michal Papadopulos, autor osmi gólů v minulé sezoně, nejlepší střelec Slezanů. „Určitě je to rozdílový hráč,“ přikyvuje Rada.

Pro fanoušky Votroků, kteří by chtěli hradecké fotbalisty podpořit na stadionu, platí, že lístky jsou dostupné v předprodeji a budou k dostání i na pokladně (u sektoru E3) před zápasem. Cena vstupenky do sektoru hostů je 120 Kč. Fanoušci hostů mohou parkovat v OC Tesco, stadion bude otevřen od 14:30. Na stadion je zákaz vnášet pyrotechniku i transparenty, které by zakrývaly tribunu. Vlajky na papírových tyčích nebo plotové bannery povoleny jsou. Diváci musejí před vstupem na stadion projít prohlídkou a prokázat bezinfekčnost – buď potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 během posledních 180 dnů, certifikátem o ukončeném očkování, od kterého uplynulo minimálně 14 dnů, nebo negativním PCR testem (ne starším než 7 dnů), případně laboratorním antigenním testem (ne starším než 72 hodin).

Utkání proti MFK Karviná začíná v sobotu v 16:00, přímým přenosem je vysílá O2 TV.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci jdou v MOL Cupu do osmifinále

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Byli jsme připravení na agresivní styl soupeře

Aktuální zprávy

Informace o vstupenkách na Slavii