V sobotu opět Pod Lízátka! Do Hradce dorazí Boleslav

19. 2. 2024   |   Vojtěch Vrba
Po bezbrankovém duelu na Hané se Votroci vrací zpět do Malšovické arény, kde přivítají Mladou Boleslav. Středočeši se aktuálně nachází na 8. příčce tabulky a za klíčovým 6. místem zaostávají o jediný bod. Hradečtí chtějí po dvou remízách získat tři body, které by jim pomohly ke vstupence do nejlepší desítky soutěže. Důležité klání čeká Východočechy již tuto sobotu, úvodní výkop duelu je plánován na 15:00.

Svůj aktuální název získal středočeský klub v roce 1990, ačkoliv jeho historie sahá až do roku 1902, kdy byl založen studenty zdejšího reálného gymnázia. Barvy modrá a bílá byly používány od samého počátku a udržely se dodnes. Svěřenci Davida Holoubka hrají svá domácí utkání v Lokotrans Aréně, kam může zavítat až pět tisíc fanoušků. Bilance vzájemných utkání hovoří lépe pro Hradec, který Mladou Boleslav porazil čtrnáctkrát, desetkrát s tímto soupeřem remizoval a v devíti případech odešel jako poražený.

Za dobu své existence dokázali fotbalisté Mladé Boleslavi dvakrát získat Český pohár. Podařilo se jim to v ročnících 2010/11 a 2015/16, v prvním případě zdolali ve finále olomouckou Sigmu a poté Jablonec. Domácí soutěž ale zatím nikdy nevyhráli. Středočeši se několikrát objevili i na evropské scéně, kde dokázali remizovat s francouzským PSG, slavný Olympique Marseille zvládli dokonce porazit.

Na zápas si už nyní můžete vsadit u generálního partnera klubu, společnosti Tipsport.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Poslední kolo základní části! Pod Lízátka přijede pražská Slavia

Aktuální zprávy

Votroky bude proti Slavii povzbuzovat vyprodaná Malšovická aréna

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků