V anketě Nejúspěšnější sportovec Votroci stříbrní

25. 9. 2022   |   FC Hradec Králové | Foto: Lubomír Douděra
Již tradiční vyhlašování Nejúspěšnějšího sportovce roku v Královéhradeckém kraji se po covidové pauze odehrálo v tomto týdnu v Kongresovém centru Aldis. Právě kvůli vynucené přestávce se se zpožděním předávaly ceny za rok 2021. Fotbalisté FC Hradec Králové se v kategorii kolektivů umístili na skvělém 2. místě.

Na slavnostní vyhlášení populární ankety dorazili za Votroky sportovní ředitel, Jiří Sabou, bývalý hlavní trenér Hradce, Zdenko Frťala, který právě v roce 2021 dovedl Východočechy k postupu do FORTUNA:LIGY, jeho asistent Ondřej Prášil a hráči Otto Urma s Pavlem Dvořákem.

Společně převzali ocenění za 2. místo v kategorii kolektivů. Vítězem se stali cyklisté z hradecké stáje Elite Elkov Kasper Cycling Team, bronzovou příčku obsadily basketbalistky Sokola Hradec Králové. Hlavní kategorii ovládla tenistka Kateřina Siniaková, na druhém místě skončil sportovní střelec David Kostelecký a z třetí příčky se radovala snowboardcrossařka Eva Samková–Adamczyková.

Příjemnou událost krátce hodnotí Jiří Sabou. „Jsem za tuto anketu i ocenění velice rád, protože jde o uznání sportovních výkonů jako takových a zároveň skýtá možnost zavzpomínat si na úspěchy, kterých člověk dosáhl. Velice rád jsem se opět setkal s trenéry Frťalou a Prášilem, se kterými jsem si právě okamžik postupu do první ligy připomněl. Chtěl bych ještě jednou jim i našim hráčům poděkovat za to, co pro mužstvo v sezóně 2020/21 udělali,“ tleská sportovní ředitel klubu všem zúčastněným.

K události se vyjadřuje také Zdenko Frťala. „Ocenění za postup nám udělalo velkou radost. Byla to práce celého klubu, takže je to ocenění především pro něj, já osobně jsem ale také velice potěšen tím, že jsem tuto cenu získal a nesmírně si jí vážím,“ ujišťuje bývalý trenér FC Hradec Králové.

Rovněž přiznává, že před udílením cen zavítal do Malšovic. „Už před samotným ceremoniálem jsem navštívil stadion, takže jsem se setkal skoro se všemi lidmi, se kterými jsem měl tu čest v Hradci spolupracovat, od správců stadionu přes vedení klubu. Člověk se sem rád vrací, i když to hezké jsme si už užili a život jde dál,“ přemýšlí zkušený kouč.

Rovněž chválí organizátory slavnostního večera. „Každopádně pro mě bylo překvapením to, jak byla akce pojata, byla skutečně velkolepá. Na tomto vyhlašování jsem byl poprvé a netušil jsem, co mě čeká. Velice mile mě překvapil velký rozsah akce, kde byla spousta sportů, ocenění i osobností. Přiznám se, že to pro mě byla krásná událost a smekám klobouk před pořadateli, Hradcem i krajem. Vrcholem bylo ocenění a účast Kateřiny Siniakové,“ oceňuje událost šéftrenér klubové akademie Teplic.

Malý prostor pro diskusi se přece jen také našel. „Přiznám se, že s lidmi z klubu jsme tolik nevzpomínali, spíš jsme se bavili o aktuální realitě. O tom, jak kluci zvládají ligu. Setkal jsem se s předsedou představenstva, panem Michálkem a některými dalšími lidmi. Času bohužel nebylo tolik, protože každý měl spoustu povinností, ale i za tu krátkou chvilku jsem byl rád, protože jsme si mohli zavzpomínat a pobavit se o tom, jak život běží dál,“ přiznává lodivod, který Votroky v sezóně 2020/21 vrátil do nejvyšší soutěže.

Připouští také, že černobílé mužstvo z očí nespustil. „Sleduji Hradec i každý jiný klub, ve kterém jsem působil. Člověk má k těmto týmům blíž, ať už v nich zažil věci horší nebo lepší. Všude jsem si dokázal porozumět s lidmi, se kterými jsem pracoval. Samozřejmě oceňuji to, jakým způsobem posunul trenér Koubek úroveň hry mužstva zase o třídu výš,“ chválí svého nástupce úspěšný kouč.

Rovněž oceňuje metu, které Votroci dosáhli v předcházejícím ročníku. „Není náhoda, že Hradec v loňské i letošní sezóně je tam, kde je. Jeho hra je atraktivní, přitom zodpovědná a poctivá. Trenér Koubek předal hráčům své myšlenky a představy. Myslím si, že to všechno do sebe zapadlo tak, jak mělo a teď to skvěle funguje,“ přidává další poklonu pod Bílou věží oblíbený kouč.

Závěrem přidává vzkaz fandům Hradce. „Chtěl bych jim popřát ještě trochu trpělivosti, kterou už za ta dlouhá léta prokázali vůči novému stadionu, který bude skutečným svatostánkem východočeského fotbalu. Už několik generací o něm snilo a já doufám, že fanoušci zůstanou ještě chvilku trpěliví, protože hráči dělají maximum proto, aby lidé na fotbal chodili, ačkoliv jsou zatím limitovaní vzdáleností Mladé Boleslavi. Čas ale rychle běží a já už se moc těším na to, až se s nimi v nové aréně potkám,“ loučí se prozatím Zdenko Frťala.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!