Týmové statistiky Votroků v sezóně 2023/24

16. 6. 2024   |   Lukáš Novotný
V ročníku 2023/24 skončili Východočeši na 7. místě tuzemské nejvyšší soutěže. V utkání o postup do Konferenční ligy padli Votroci s Mladou Boleslaví. Poslední sezóna však nebyla z pohledu statistik zajímavá pouze úspěchem v nadstavbě.

Ofenzivní statistiky

Královehradečtí fotbalisté nastříleli v posledním ligovém ročníku celkem dvaačtyřicet branek, což bylo o tři více než v sezóně 2022/23. Průměrně vsítili 1,2 gólů za jedno utkání. Ofenziva Votroků zářila hlavně na domácí půdě, kde se prosadila hned osmadvacetkrát. Černobílý tým těžil i z kvalitních standardních situací, díky kterým Votroci rozvlnili síť soupeře ve čtrnácti případech.

Východočeši měli vyrovnané výkony v obou dějstvích, jelikož rozdíl mezi brankami v jednotlivých poločasech byl pouhopouhé dvě branky. Za celý ligový ročník si Votroci vytvořili celkem jednašedesát gólových šancí a zaznamenali přes jedenáct tisíc přihrávek.

Defenzivní statistiky

Defenziva byla pro Východočechy v uplynulé sezóně naprosto klíčová, a to zejména v jarní části, kdy se Votrokům v osmi utkáních povedlo udržet čisté konto. Ke kvalitním výkonům na vlastní polovině trávníku výrazně přispěla také nová jednička mezi třemi tyčemi – Adam Zadražil.

Hradečtí za celý ročník inkasovali pouze třiačtyřicet branek, což je řadí na 4. místo v celé soutěži. Méně gólů inkasovaly jen tři nejúspěšnější týmy ligového pelotonu – Sparta, Slavia a Plzeň. Votroci by se také dali označit za jeden z nejnepříjemnějších celků ligy, zaznamenali totiž více než dva tisíce osobních soubojů. V této statistice jim patří bronzová příčka.

Disciplína

Velké množství soubojů sebou logicky přináší také fauly, Východočeši byli třetím nejtrestanějším týmem soutěže. Celkem vyfasovali čtyřiaosmdesát žlutých a tři červené karty. Z celého kádru obdrželo kartu třiadvacet hráčů. Největším hříšníkem byl kapitán Petr Kodeš s devíti žlutými a jednou červenou kartou.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!