Trenéři mládeže navštívili FC Vrchlabí

24. 2. 2022   |   FC Hradec Králové
V rámci spolupráce s partnerským klubem FC Vrchlabí navštívili krkonošské město trenéři hradecké akademie. Provedli ukázkový trénink pro kategorie U11, U12 a U13 a s rodiči žáků probrali fungování sportovní školy.

Ve Vrchlabí už hradečtí trenéři byli, na podzim Mirza Rahimić s Ladislavem Brožem vedli ukázkový trénink v kategorii mladších přípravek. Tentokrát se k prvnímu jmenovanému připojil šéftrenér žákovských kategorií FCHK a hlavní trenér týmu U14 v hradecké Regionální fotbalové akademii Martin Štěpán.

Oba kouči potrénovali s fotbalisty starších přípravek a mladších žáků a poté besedovali s rodiči. Tématem byl provoz základní školy se sportovním zaměřením a klubová spolupráce s ní. „Tuto debatu jsme absolvovali, protože ve Vrchlabí mají v plánu zavedení sportovní školy podobně, jako u nás funguje ZŠ Sever,“ vysvětluje Štěpán. „Je to velmi pozitivní – pro nás je nereálné přivést kluky z Vrchlabí ve věku jedenáct, dvanáct let. Takhle můžou ti nejtalentovanější přijít až jako čtrnáctiletí do Regionální fotbalové akademie, ale budou mít za sebou kvalitní přípravu podobnou té u nás,“ popisuje výhody tohoto vývoje.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Předprodej lístků na utkání s Mladou Boleslaví zahájen

Sestřih ze zápasu

Sestřih utkání: FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Aktuální zprávy

Chance Liga nabírá na obrátkách, Votroci zamíří do Plzně!