Trenér Václav Kotal rezignoval na svůj post ze zdravotních důvodů

28. 2. 2024   |   FC Hradec Králové
FC Hradec Králové musí přistoupit ke změně na pozici hlavního trenéra A-týmu. Václav Kotal z této funkce odstoupil na vlastní žádost ze zdravotních důvodů. Jednasedmdesátiletý lodivod však v klubu nekončí, okamžitě obdržel nabídku na to, aby se ujal role konzultanta ve chvíli, kdy mu to jeho zdravotní stav umožní, což si přeje také jeho nástupce, kterým se stává David Horejš.

Dosavadní trenér poslal příznivcům Hradce Králové poslední vzkaz. „Dobrý den, v první řadě bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu mé osoby. Bohužel mě v poslední době potkaly zdravotní problémy, které musím řešit. Proto jsem se po dohodě s vedením klubu rozhodl, že skončím na pozici hlavního trenéra. Pokud bude mít klub zájem, tak po, doufám, že úspěšném vyléčení, bych se mohl vrátit do práce v klubu. Vše ale záleží na mém zdravotním stavu, který je teď pro mě rozhodující,loučí se Václav Kotal.

Černobílý klub přeje Václavu Kotalovi brzké uzdravení, zároveň mu okamžitě nabídl roli konzultanta u A-týmu. Rovněž mu děkuje za služby, které pro tým doposud odvedl. V roli hlavního trenéra A-mužstva nahradí zkušeného stratéga David Horejš, kterého velice těší, že bude s jednasedmdesátiletým koučem v budoucnu spolupracovat.

Více už nový hlavní trenér hradeckého A-týmu. „Možnosti trénovat A-tým FC Hradec Králové si velice vážím. Tato příležitost je pro mě o to cennější, že mužstvo přebírám po Václavu Kotalovi, což je trenér, ke kterému chovám hlubokou úctu a bude mi ctí s ním spolupracovat. V první řadě mu ale přeji, aby se co nejrychleji zotavil. Poté se společně můžeme pustit do práce,“ usmívá se David Horejš.

Jiří Sabou: V klubu budeme na Vaška všichni myslet

S přáním brzkého uzdravení se připojuje také sportovní ředitel klubu. „V první řadě děkuji trenéru Kotalovi za služby, které pro Hradec odvedl. Bohužel, fotbal někdy musí jít stranou, Vaškovi nyní přeji především co nejrychlejší zotavení, v klubu na něj budeme všichni myslet a těšíme se na to, že co nejdřív začne vykonávat svou funkci konzultanta u A-týmu,“ vyhlíží budoucí spolupráci s jednasedmdesátiletým lodivodem Jiří Sabou.

„V návaznosti na naše nedělní prohlášení znovu opakuji, že trenér Kotal má naši absolutní důvěru i podporu, bohužel mu v současné chvíli nedovolí dále pokračovat jeho zdravotní stav. Celá situace mě osobně velice zasáhla, nicméně ve své pozici musím nastalou situaci řešit. Vzhledem k okolnostem jsem byl donucen hledat nového hlavního trenéra, kterým se od dnešního dne stává David Horejš, jemuž přeji hodně štěstí,“ uzavírá sportovní ředitel klubu.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Poslední kolo základní části! Pod Lízátka přijede pražská Slavia

Aktuální zprávy

Votroky bude proti Slavii povzbuzovat vyprodaná Malšovická aréna

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků