Transfer s Bohemians. Přichází Koubek, odchází Prekop

8. 9. 2022   |   FC Hradec Králové
Na samý závěr letního přestupového období se Votroci dočkali ještě jedné výměny. Do města pod Bílou věží míří Matěj Koubek z Ďolíčku. Naopak do Vršovic se stěhuje Erik Prekop. Jmenovec hlavního kouče Východočechů tak může na soutoku Labe s Orlicí navázat na svého otce.

Transfer krátce komentuje Jiří Sabou. „Erik byl opakovaně nespokojený se svým herním vytížením a projevil touhu z Hradce odejít. Proto jsme se rozhodli umožnit mu přestup do celku Bohemians Praha 1905. Za odvedené služby u nás mu samozřejmě děkujeme a přejeme v novém působišti hodně štěstí,“ hlásí sportovní ředitel FC Hradec Králové.

Následně vítá novou akvizici Votroků. „Součástí transferu je krom finanční kompenzace také příchod Matěje Koubka, který k nám zamířil na přestup a v Hradci podepsal smlouvu na tři roky. Jedná se o 188 cm vysokého útočníka, který má při svém mládí již značnou ligovou zkušenost. Je gólový, svým pohybem umí být nepříjemný pro soupeřovu obranu, typologicky je podobný Danu Vašulínovi. Je to hráč, který je týmový, zároveň má potenciál, charakter a je zde velký předpoklad toho, že bude i nadále výkonnostně růst,“ doufá Jiří Sabou.

Erik Prekop odehrál v loňské sezóně FORTUNA:LIGY pětadvacet utkání, ve kterých však branku ani asistenci nezaznamenal. Podstatně lepší čísla měl v MOL Cupu, v němž nasázel šest gólů a stal se tak nejlepším střelcem předchozího ročníku poháru. Nyní putuje do hlavního města, aby se připojil ke svěřencům Jaroslava Veselého.

Matěj Koubek bude chtít pod Bílou věží navázat na svého otce Františka, jenž hrál za Votroky v letech 1993–95 a 1997–99 a v černobílém dresu zaznamenal šestnáct prvoligových tref. V předchozí sezóně odehrál v nejvyšší fotbalové soutěži jen 430 minut, přesto stihl vstřelit tři branky. V rámci MOL Cupu přidal jeden další gól. Bývalý reprezentant kategorie U21 se pokusí zapsat další zásahy pod taktovkou jiného Koubka, Miroslava.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo