Statistiky sezony ovládl král Dvořák

8. 6. 2021   |   FC Hradec Králové
V hlasování trenérů a kapitánů všech týmů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY získal ocenění pro nejlepšího hráče sezony a klubové statistiky ukazují, že oprávněně. Pavel Dvořák odehrál ze všech Votroků nejvíc minut, nastřílel nejvíc gólů a byl nejproduktivnějším hráčem i v součtu s asistencemi. Pojďme se podívat na statistické zajímavosti sezony.

NEJMLADŠÍ A NEJSTARŠÍ HRÁČ

V tomto políčku se od podzimu změnil jen jeden údaj. Denise Donáta, který v prvním kole proti Vlašimi nastoupil ve věku 18 let, 11 měsíců a 13 dní na pozici nejmladšího hráče sezony neohrozil ani Marek Kejř (proti Jihlavě nastoupil ve věku 19 let, 8 měsíců a 18 dnů). Zato Radim Ottmar svůj zápis o několik měsíců vylepšil – doma proti Líšni se loučil s kariérou ve věku 37 let, 5 měsíců a 15 dnů.

STÁLICE DONÁT

Jen jediný Votrok zasáhl do všech zápasů sezony – a byl to právě ten nejmladší. Denis Donát se na hřišti objevil šestadvacetkrát, o jeden zápas méně zaznamenal Erik Prekop. V počtu minut však není kvůli střídání nejlepší ani jeden z nich, v tom je předčí Pavel Dvořák. Ten sice zasáhl „jen“ do čtyřiadvaceti utkání, ale když už na hřiště vyběhl, většinou zůstal až do konce. Proto je co do minut nejvytíženějším hráčem sezony.

hráč zápasy
Denis Donát 26
Erik Prekop 25
Pavel Dvořák, Adam Vlkanova 24
hráč minuty
Pavel Dvořák 2069
Denis Donát 2054
Adam Vlkanova 1963

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ DVOŘÁK

O králi hradecké produktivity není pochyb – na jaře se střelecky probudil Pavel Dvořák, který zaznamenal nejvíc gólů a druhý byl v počtu asistencí. Jeho trefy navíc nejčastěji znamenaly plný bodový zisk: hned polovina z jeho deseti zásahů byla vítězná. Nejvíc asistencí zaznamenal Jakub Rada, hlavní postava hradeckých standardních situací. Když budeme brát v úvahu jen Votroky, kteří odehráli v sezoně víc než devadesát minut, byl nejčastějším střelcem Erik Prekop. Ten na jednu trefu potřeboval 173 minut, jen o pět minut víc dělilo v průměru přesné zásahy Daniela Vašulína.

hráč góly
Pavel Dvořák 10
Erik Prekop 9
Daniel Vašulín 8
hráč asistence
Jakub Rada 9
Pavel Dvořák 7
Daniel Vašulín 5
hráč vítězné góly
Pavel Dvořák 5
Erik Prekop, Jakub Rada, Daniel Vašulín, Jan Záviška 2
hráč minuty na gól
Erik Prekop 173
Daniel Vašulín 178
Pavel Dvořák 207

ZLÝ MUŽ LEIBL

Pověst zlého muže hradecké sestavy si do konce sezony udržel Michal Leibl. Ten ke čtyřem žlutým a jedné červené kartě z podzimu přidal na jaře dalších pět napomínání, ze všech Votroků si tak popovídal s rozhodčími nablízko nejčastěji. Se sedmi žlutými kartami se mu lehce přiblížil Otto Urma, ostatní Hradečtí nastřádali maximálně po čtyřech podobných trestech. Mezi vzorňáky můžeme počítat Jana Závišku, který odehrál 826 minut bez jediného napomenutí, a stopera(!) Denise Donáta, jenž během svých 2054 minut dostal jedinou žlutou.

hráč ŽK ČK
Michal Leibl 9 1
Otto Urma 7 0
5 hráčů 4 0

BRANKÁŘI

Na postu mezi třemi tyčemi bylo v postupové sezoně nebývale rušno. Do soutěže vstoupil jako jednička Patrik Vízek, podzim dochytal Radim Ottmar, na jaře zazářil Michal Reichl, který posbíral nejvíc čistých kont a ve všech svých deseti zápasech odešel ze hřiště jako vítěz. V předposledním utkání ročníku se s kariérou rozloučil Ottmar a v tom posledním skončil Vízek tam, kde sezonu začal – v bráně.

brankářzápasyinkasované gólyčistá konta
Michal Reichl1075
Patrik Vízek10104
Radim Ottmar651

Kompletní statistiky celého týmu najdete ZDE

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Jsou tu mladí, hladoví kluci, to mám rád

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky k přípravným utkáním

Aktuální zprávy

JAKO CUP ovládla Olomouc