S Votroky trénovali kluci z dětského domova

před 4 dny   |   FC Hradec Králové
Zajímavou návštěvu přivítali minulý týden na tréninku hráči hradeckého A týmu. Na konci odpolední jednotky je navštívila skupinka kluků z dětského domova v Nechanicích, těm pak hradečtí trenéři připravili vlastní trénink a nadšení mladí fotbalisté ho absolvovali s několika Votroky.

Osmička kluků z dětského domova v Nechanicích se mezi Votroky na tréninkové ploše Malšovického stadionu rychle rozkoukala. S nápadem pozvat je ke krátkému společnému tréninku přišel Patrik Vízek. „S tamním dětským domovem dlouhodobě spolupracuje moje mamka, já s přítelkyní se aktivně účastníme tři roky,“ vysvětluje. „Klukům jsme v minulosti dali několik párů kopaček, oni se nadchli pro fotbal a sami ho v Nechanicích začali hrát. Chtěl jsem jim dopřát nějaký zvláštní zážitek. Všichni jsme z toho měli skvělý pocit – oni i my,“ dodává gólman Votroků.

„Každý takový zážitek dává dětem možnost rozšiřovat si obzory, posiluje jejich vnitřní motivaci věnovat se fotbalu, buduje v nich postoj, že jsou širší společností přijímány, i když nežijí ve vlastní rodině. V neposlední řadě mohou poznávat pozitivní vzory či se stát fanoušky klubu, což jsou všechno protektivní faktory před tím, aby se necítily tak osaměle a směřovaly vlastní energii k sebevyjádření pozitivním způsobem,“ ohodnotil návštěvu malých fotbalistů mezi Votroky psycholog DD a ŠJ Nechanice Jan Kratochvíla.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Votroci v neděli vyzvou Zlín

Tisková zpráva

Víkendový program Votroků

Reportáž

S Votroky trénovali kluci z dětského domova

×
Dnes v 16:00 | A tým
FC Fastav Zlín
FC Hradec Králové