Radim Ottmar: Kdy jindy být ohleduplní než teď?

18. 3. 2020   |   FC Hradec Králové
Místo týmových tréninků na Malšovickém stadionu můžete Votroky potkat v lesích okolo Hradce nebo na stezkách podél Labe či Orlice, jak plní individuální plány. Také Radim Ottmar vyráží se švihadlem do přírody. Na tváři má roušku, pochopitelně. „Kdy jindy bychom měli být ohleduplní vůči okolí než teď? Roušky jsou to nejmenší, co můžeme jeden pro druhého udělat,“ říká zkušený gólman.

Jak prožíváš současnou situaci?

Nemám dobrý pocit. Je to složité, jen si přeju, aby to nebylo horší. Kdyby se to tak v horizontu několika dní zastavilo a křivka nakažených se začala vyrovnávat nebo padat... Není to lehké a dovedu si představit, že pro spoustu lidí je to ještě složitější.

Máš rodinu a děti. Pídíš se po informacích, chceš vědět, co se děje?

Je to tak, že ráno zapnu televizi, a jak jsem přes den zalezlý doma, zprávám se nevyhnu. Je jich takové množství, že i kdybych na ně koukat nechtěl, stejně se ke mně dostanou. Já je ale sleduju, zjišťuju si, co se děje, řídím se pokyny vlády. Myslím, že to dělají dobře. A uvidíme... (usměje se)

Zdržuješ se doma, co to jde?

Ano, jsme zalezlí. Od vyhlášení karantény dojdu maximálně na nákup, manželku s dětmi nechám doma. Trénovat chodím do přírody, mimo lidi. Je krásně, uvažujeme, že se půjdeme projít, ale budeme taky hledat místa, kde není moc lidí. Úplně zabarikádovaní být nemůžeme.

Podle některých právních výkladů se omezení pohybu netýká profesionálních sportovců a jejich tréninku. Jak bereš to, že jste dostali na tenhle týden individuální plány?

Myslím, že zdraví je přednější než fotbal. Tohle rozhodnutí klubu vítám a považuju ho za správné. Dostali jsme mailem individuální plány, vytvořily se nějaké skupiny hráčů. My gólmani je máme specifické, domluvili jsme se na plánu s panem Poštulkou. Vím, co mám plnit, a ještě si i přidávám, protože času teď mám opravdu dost.

Z čeho se plány skládají?

Je tam běhání, nějaká dynamika, třeba švihadlo. Doma trénuju sílu.

Honí se ti hlavou myšlenky na to, co bude dál s fotbalem? Informací moc není...

Myslím, že nikdo skoro nic neví. Odložilo se EURO, takže je předpoklad, že by se sezona mohla dohrát. Zápasy by se pak mohly naházet do anglických týdnů, a i kdyby se začalo až po nějaké době, těch pár utkání se dá stlačit do krátkého období. Řekl bych, že většina z nás by chtěla sezonu dohrát.

I při tréninku nosíš roušku. Jsi tak opatrný, nebo vnímáš, že jako profesionální sportovec máš jít příkladem?

Jsem opatrný, ale uvědomuju si i to, že jsme jako sportovci na očích. Osvěta je důležitá, je jenom dobře, že může probíhat i takhle. Kdy jindy bychom měli být ohleduplní vůči okolí než teď? Roušky jsou to nejmenší, co můžeme jeden pro druhého udělat.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH PŘÍPRAVY: FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 0:1

Reportáž

Votroci v generálce padli s Varnsdorfem

Rozhovory

Tahle facka nám může pomoct, hodnotí Adam Vlkanova