Proti Žižkovu spoléhají Votroci na fanoušky

17. 9. 2020   |   FC Hradec Králové
Ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká Votroky cesta na hřiště SK Prosek, kde v této sezoně hraje své domácí zápasy Viktoria Žižkov. Druhá nejvyšší soutěž na něm uvidí souboj dvou týmů, které v dosavadním průběhu sezony neztratily ani bod – a Hradečtí budou proti silnému soupeři spoléhat na podporu svých fanoušků.

Tři zápasy, devět bodů – shodnou bilanci mají před čtvrtým kolem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY týmy FC Hradec Králové a FK Viktoria Žižkov. Dva stoprocentní soupeři si to rozdají v sobotu odpoledne na hřišti SK Prosek. Ve druhé nejvyšší soutěži to je jednoznačný šlágr víkendu. „Podle tabulkového postavení to ani jinak brát nemůžeme. Žižkov už v minulém ročníku předváděl kvalitní ofenzivní fotbal. Měli ambice dostat se do baráže. Před touhle sezonou vhodně posílili, takže na jejím začátku navázali na tu minulou. Vstup zvládli, budou nebezpeční,“ říká hlavní trenér Votroků Zdenko Frťala.

První tři kola zastihla v dobré formě zejména křídelníka Jaroslava Diviše, který se proti Táborsku, Vyšehradu a Prostějovu trefil v součtu čtyřikrát. „Jenom dokazuje svoje přednosti. Je to rychlostní typ hráče, a když dostane prostor, je nebezpečný. V úvodu sezony byl navíc efektivní – šance, do kterých se dostane, dokáže proměňovat. Není to ale jejich jediný nebezpečný hráč,“ upozorňuje Frťala.

Na rozdíl od minulých sezon hraje Žižkov svá domácí utkání na Proseku, podle hradeckého trenéra ale typický genius loci Seifertovy ulice zápasu chybět nebude. „Hřiště je opticky také menší, atmosféra je stejná. Možná ještě lepší v tom, že na jedné tribuně se fanoušci Žižkova koncentrují a jsou víc slyšet,“ domnívá se.

Na fanoušky však budou spoléhat i Votroci. Sektor hostů bude otevřený, a tak Frťala věří, že jeho mužstvo poženou černobílí stejně jako v minulém kole doma proti Chrudimi. „Celý tým jednoznačně vnímá, že podpora fanoušků graduje. S Chrudimí nám dávali energii, abychom zápas zvládli. Každý pozitivní hlas je pro hráče důležitý. Nás diváci podporovali celých devadesát minut a všichni jsme za to byli odměněni vítězstvím,“ chválí práci kotle.

Kompaktní stadionek na Praze 9 může fanouškům Votroků k vytvoření atmosféry pomoci – v této sezoně to už v podobných kulisách fungovalo nadmíru dobře. „Už v Náchodě to dokázali – přijeli ve velkém počtu, od rozcvičení jsme cítili, že máme podporu. To je pro hráče důležitý impulz,“ dodává Frťala.

Utkání proti FK Viktoria Žižkov začíná v sobotu v 16:30 na hřišti SK Prosek. Přímý rozhlasový přenos přinese fanouškovské rádio Gunny – ZDE

Informace pro fanoušky, kteří se vypraví na zápas do Prahy, najdete ZDE

FK Viktoria Žižkov

V tabulce: 1. | 3-0-0 | 8:1 | 9 bodů

Nejlepší střelec: Jaroslav Diviš – 4 góly

Poslední zápas:

1. SK Prostějov – FK Viktoria Žižkov 0:2

Branky: 74. Diviš, 90. Nabijev.

Žižkov: Švenger – Urbanec, Březina, Muleme (86. Tusjak), Žežulka – Súkenník (60. Skopec), Sixta –Diviš, Richter (81. Bezdička), Auer (60. Nabijev) – Pázler (60. Zoubele).

Poslední vzájemný zápas:

11. 6. 2020 – Malšovický stadion – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FC Hradec Králové – FK Viktoria Žižkov 5:0 (3:0)

Branky: 5. Prekop, 18. a 72. Vlkanova, 22. Frýdek, 78. Procházka. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vitner. ŽK: 17. Březina, 67. Martan.

FCHK: Ottmar – Mejdr, Zbrožek, Král, Čech – Jukl (78. Soukeník) – Šípek (78. Procházka), Kateřiňák (85. Donát), Frýdek – Vlkanova (80. Samko), Prekop (80. Firbacher).

Žižkov: Švenger – Řezáč, Březina (24. Antl), Žežulka, Tusjak (46. Urbanec) – Súkenník, Batioja (64. Egidio), Nešický – Nabijev (24. Martan), Diviš, Vůch (46. Dudl).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Erik Prekop: Musíme být nastavení tak, že to bude dobré

Aktuální zprávy

Votroci převzali ceny LFA

Rozhovory

Aleš Čvančara: Jde nám hlavně o zdraví hráčů