Petr Schwarz: Votroci sobě? Pomoc bývalých hráčů je samozřejmá

10. 1. 2020   |   FC Hradec Králové
V Čenstochové, kde působí rok a půl, řeší podobný problém jako v Hradci. I proto Petr Schwarz drží hradeckému klubu na dálku palce, aby se nového stadionu dočkal. „Stadion s fanoušky je základ. Hradec na ligu má, ale potřebuje stadion,“ má jasno osmadvacetiletý záložník.

Jak jsi po roce a půl v Čenstochové spokojený?

Velmi. Z osobního pohledu i z pohledu týmu. Postoupili jsme do Ekstraklasy, v ní máme v téhle sezoně jako nováček dost bodů. Podzim se nám povedl, o to víc se chceme posunout ještě výš. Teď máme čtyři týdny přípravu, už se těším, až to zase začne.

Řešíte ale trochu podobný problém se stadionem jako my v Hradci, že ano?

To ano. (směje se) Okolo Vánoc jsem dával rozhovor do jedněch českých novin, říkal jsem, že kam jdu, tam narážím na stejný problém. Když jsem do Čenstochové v létě 2018 přišel, mělo se do roka stavět, teď jsem tady rok a půl a nestaví se. Původní plán byl, že se bude stavět nový stadion, teď to vypadá, že se bude rekonstruovat ten stávající...

Hrajete domácí zápasy na cizím stadionu v Belchatówě. I s tím máš z Hradce zkušenost...

Jo, v podstatě je to pro mě normální. (usmívá se) S Hradcem jsme hráli v Boleslavi. V Čenstochové je tedy ještě lepší stadion než v Hradci, ve druhé lize jsme tam měli dobrý kontakt s fanoušky. Ale teď, když jedeme k velkým týmům, je to samozřejmě ještě o hodně lepší. Stadiony jsou tady na skvělé úrovni. Mít stadion s fanoušky je základ.

Zapojil ses do akce Votroci sobě. Co si o ní myslíš?

To je zbytečná otázka. V Hradci jsem byl od patnácti let, je to pro mě domov. Mám tam byt a jednou se tam chci zase usadit. Docela často tam jezdím, vždycky kolem stadionu... To je hodně smutné. Hradec stadion potřebuje a pomoc od bývalých a současných hráčů je podle mě samozřejmost.

Pavel Krmaš říkal, že by ho hanba fackovala, kdyby se nepřipojil. Cítíš to stejně?

Řekl bych, že všichni odchovanci to cítí stejně. Víme, že Hradec má na ligu, jen se prostě musí něco udělat se stadionem.

Myslíš, že stadion je hlavní důvod, proč Hradec v lize není?

To neumím nijak hloubkově analyzovat. Vím jen, že se všichni na hradecký stadion koukají blbě. Nikdo tam nechce jezdit, kdokoli ve fotbale si řekne, že když tady není stadion, co by tady dělala liga.

V akci Votroci sobě sis vybral políčko na hranici vápna. Má pro tebe nějaký speciální význam?

Jestli si dobře vzpomínám, vybral jsem si políčko se souřadnicemi S17, protože sedmnáctka je moje číslo.

Podrobnosti o akci VOTROCI SOBĚ najdete ZDE.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci porazili Chlumec 3:0

Rozhovory

Daniel Vašulín: Hradec je pro mě dobrá volba

Aktuální zprávy

Prodej permanentek na podzim 2020