Petr Rybička: Chci se prosazovat víc a víc

9. 2. 2022   |   FC Hradec Králové
Změnil prostředí – a hned musel pořádně kmitat. Když se Petr Rybička připojil k týmu Hradce, rovnou si balil věci a letěl na soustředění do Turecka. Narychlo si ještě zařizoval nový pas… „Ale pomohlo mi, že jsem rovnou byl s klukama na soustředění celý den. Se všemi jsem se seznámil, adaptace byla jednodušší,“ pochvaloval si šestadvacetiletý chrudimský odchovanec hektické okolnosti svého příchodu mezi Votroky.

Do Hradce ses přesunul těsně před odletem na soustředění. Bylo to pro tebe hodně hektické?

Celkem ano, protože se to opravdu řešilo dost narychlo. Navíc jsem ani neměl platný cestovní pas, takže jsem si pro něj musel jet do Prahy. Všechno ale dopadlo tak, jak mělo.

Bylo složité naskočit do vrcholící přípravy před startem nejvyšší soutěže?

V Chrudimi jsme měli za sebou dva týdny, kluci tady měli v nohách o něco víc. Pomohlo mi určitě to, že jsem šel do prostředí, které pro mě není úplně neznámé. Hradec je v regionu, je tady spousta lidí, se kterými jsem se znal už v minulosti – s Vášou z Chrudimi, s Kůčou z Brna… Od Váši vím, že je tady spokojený, všechno potřebné mi řekl pan Sabou, takže jsem byl na změnu prostředí dobře připravený.

S jakým očekáváním jsi šel do Hradce?

Líbilo se mi, jak Hradec vstoupil do ligy. Na podzim hrál dobrý fotbal, i výsledkově to bylo slušné. Bral jsem to jako krok dopředu, do dobrého ligového mančaftu.

Co bys chtěl dát Hradci?

Jsem silný v kombinaci, snažím se hrát fotbal. Rád bych tady zvýšil konkurenci v útoku a začal se víc a víc prosazovat. Mám nejvyšší cíle, chtěl bych co nejvíc hrát. Důležité je hlavně to, aby se dařilo týmu. Je dobře, že nás je v útoku víc, v takové konkurenci nikdo nic nevypustí.

Budeš si teď v Hradci zařizovat bydlení, nebo budeš dojíždět?

Bydlím v jedné vesničce u Hlinska, takže to sem mám asi hodinu a čtvrt cesty. Budu určitě bydlet v Hradci, příští týden bych měl mít prohlídky nějakých dvou bytů.

Hned v prvním zápase v Plzni sis připsal několik minut, dostával ses i do jedné šance. Nelituješ, že jsi nestřílel?

Asi ano. Převzal jsem si přihrávku do středu a vystřelit jsem chtěl. Pak jsem ale viděl před sebou obránce, který mi mohl střelu zblokovat, tak jsem to chtěl vymyslet jinak. A nedopadlo to. Když se za tím ohlédnu, měl jsem střílet. Buď bych to trefil, nebo by mi střelu ten bek zblokoval.

Jaký byl z tvého pohledu zápas v Plzni?

Byl z naší strany slušný – kromě nějakých dvaceti minut v první půli, kdy nás domácí přehrávali. Ve druhém poločase jsme byli přinejmenším vyrovnaní, určitě ale nebezpečnější než Plzeň. Škoda že nám tam nic nespadlo. Bod by byl asi zasloužený.

Měl jsi na posledních několik minut velkou motivaci?

Určitě. Hlavně jsem šel na hřiště ve chvíli, kdy jsme se hodně tlačili dopředu, takže jsem věřil, že se do nějaké šance dostanu.

CELÝ ROZHOVOR S PETREM RYBIČKOU SI MŮŽETE PŘEČÍST V ČERNOBÍLÉM GÓLU NA ZÁPASE S ČESKÝMI BUDĚJOVICEMI.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku