Sestava: David, Dvořáková, Fidler, Klvaňa, Lindr, Machata, Moník, Mrázek, Řehůřek, Škop, Žák

FC HK – AC Sparta Praha   13:12 (2:5, 4:1, 5:3, 2:3)
3x Mrázek, 2x Dvořáková, 2x Klvaňa, 2x Machata, 2x Řehůřek, David, Moník

Hodnocení:

V neděli 20. 2. 2022 jsme zajížděli do tréninkového centra na Strahově k přípravnému utkání s AC Sparta Praha. Hrálo se 4x20 minut v rozestavení 6+1. Vstup do zápasu se nám hrubě nepovedl a po 5 minutách jsme zaslouženě prohrávali 3:0. Všude jsme byli pozdě, báli jsme se hrát, vymyslet něco s míčem a místo abychom se nabízeli spoluhráčům do kombinace, tak jsme se na hřišti schovávali. Po první čtvrtině jsme klukům znovu zopakovali základní pokyny, o kterých jsme se bavili již v kabině před utkáním, a rázem se dění na hřišti naprosto změnilo. Byli jsme to my, kdo převzal otěže zápasu. Rychle jsme přistupovali k soupeřům, dokázali jsme na ně vytvořit značný tlak a dařilo se nám získat spousty míčů. Zároveň jsme začali být odvážnější ve hře 1na1 a vzhledem k mnohem větší aktivitě našich hráčů bez míče nám vycházela i kombinační hra. K vidění tak byly krásné akce, mnohdy i na jeden dotek. Naším aktivním přístupem a soustředěným výkonem se postupně začal gólový náskok soupeře ztenčovat a nakonec naši hráči skóre otočili a tento zápas dotáhli do vítězného konce. Celé utkání mělo velmi vysoké tempo i nasazení, k čemuž výrazně přispěl soupeř svojí velkou kvalitou. Zmíněné utkání pro nás bylo vítanou prověrkou, z které jsme si odnesli mnoho poznatků do další společné fotbalové práce. Závěrem bychom chtěli pochválit všechny naše hráče za velkou vnitřní sílu, kdy i přes špatný vstup do zápasu nic nezabalili, nevzdali se a naopak dokázali ještě více přidat a dostat ze sebe maximum. Kluci a Lauro díky!