Ondrášovka cup

3. 6. 2019   |   u09
Odehráli jsme finálový turnaj Ondrášovky

Hrálo se 4+1, 1x 20 minut. Obsadili jsme 10. místo.


Sestava: Bruna, Hawillo, Hochmann, Kraus, Pěnkava, Pižl, Snížek, Tejchman, Zima

Výsledky

FC Hradec Králové - FC Vítkovice 1919  7:0 

(Hawillo 3, Bruna 2, Hochmann, Pěnkava)

FC Hradec Králové - FC Slavia Karlovy Vary  5:11

(Pěnkava 3, Bruna, Hawillo)

FC Hradec Králové - SK Slavia Praha  3:7

(Hochmann, Pižl, Pěnkava)

FC Hradec Králové - MFK Karviná  4:4

(Snížek, Pěnkava, Hochmann, Bruna)

FC Hradec Králové - SK Motorlet Praha  5:3

(Tejchman 2, Pižl, Zima, Snížek)

FC Hradec Králové - FK Meteor Praha  2:1 

(Hawillo, Bruna)

FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc  2:3

(Hawillo, Pěnkava)

FC Hradec Králové - Foootball Talent Academy  4:2

(Snížek, Pěnkava, Zima, vlastní)

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram  6:1

(Hawillo 2, Hochmann 2, Pěnkava, Tejchman)

FC Hradec Králové - FC Sparta Brno  7:3

(Hawillo 2, Pižl)

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec  2:1

(Hawillo, Zima) 


Hodnocení:

Ondrášovka cup je v poslední době v nejmladších kategoriích brán jako pomyslné mistrovství republiky. Přihlášeno bylo přes tři sta týmů a přes kvalifikaci se prokousalo dvacet čtyři nejlepších. My jsme na turnaj odjížděli se stejným cílem jako minulý rok a to postoupit mezi nejlepších osm. Na takových turnajích je často rozhodující první zápas a to, jak se tým nastartuje. To se nám povedlo dokonale. Nejenom, že jsme zvítězili vysokým rozdílem, ale hlavně jsme předvedli velmi dobrý výkon. Zlom ale přišel v dalších dvou utkáních se dvěma Slaviemi. Nejprve jsme opravdu vysoko podlehli Karlovým Varům a poté také vysoko pražské Slavii. Zápasy to ale byly odlišné. Zatímco s Karlovými Vary to byl chaotický zápas nahoru dolů, kdy nás soupeř prostě vyškolil v produktivitě a vyhrál zaslouženě, s Pražskou Slavií jsme měli zápas celou první polovinu ve svých rukou, kdy jsme měli rozhodnout. To se nám ale po spoustě neproměněných šancí nepovedlo, a tak nám soupeř udělil další lekci a zápas jednoznačně otočil.  V dalším kole s Karvinou už přišla herní křeč. Kluci najednou neměli sebevědomí a začali se bát hrát, vzít na sebe odpovědnost. Tenhle faktor byl rozhodující pro všechna naše utkání, nedokázali jsme zvednout hlavy a porvat se s nepřízní osudu. Zároveň nám také chyběl lídr, který by dokázal nastartovat celý tým, ať už gólově nebo výkonem. Od této chvíle jsme byli bez pohybu a nasazení. Veškeré naše akce končily u obránců a bez podpory útoku jsme prostě neměli návaznost. I přesto jsme zápas s Karvinou ztratili až v poslední minutě, kdy stejně jako loni soupeř dokázal vyrovnat. Nakonec jsme ještě dokázali zvládnout poslední utkání a druhý den tak bojovat alespoň o umístění v top desítce.

Druhý den bylo všech šest našich zápasů herně vyrovnaných. Ukázalo se tak plně kouzlo hry 4+1 a také toho, že je to prostě kulaté. S Meteorem jsme byli lepším týmem, ale i tak jsme málem o vítězství v závěru přišli. Se Sigmou jsme zase měli štěstí, že jsme neprohráli větším rozdílem. S talentovou akademií jsme odehráli asi náš nejlepší zápas, který jsme zvládli skvěle takticky, protože soupeř hrál úplně jinak než ostatní. S Příbramí jsme si zastříleli my. S Brnem si proti nám zastřílel soupeř a my jsme odehráli náš nejhorší zápas. A nakonec jsme zvítězili v zápase, který jsme měli jednoznačně prohrát, ale snad se k nám přiklonilo štěstí, které nám možná scházelo první den, a díky tomuto šťastnému vítězství jsme skončili na celkově desátém místě.


Turnaj nám odkryl spoustu nových okolností, se kterými se musíme naučit pracovat a zlepšovat je. Předně se potvrdilo, že fotbal je z největší části o hlavě a nám se ukázalo, že psychika kluků je do budoucna velký oříšek. Dále musíme pracovat na práci s prostorem a součinnosti celého týmu na hřišti. Byť jsme na jaře v některých zápasech byli už o hodně dál, tak tady jako bychom uvízli na bodu, kdy všichni jen čekají, co vymyslí hráč s míčem (nebylo to tak pokaždé, kluci nám předvedli i mnoho krásných fotbalových akcí, jen jich bylo málo). Následuje problém výše zmíněný a to, že si musíme vychovat lídry, kteří budou schopni strhnout celý tým k lepším výkonům, obratu. Zapracovat musíme jednoznačně také na pozornosti, která nám ve zlomových momentech schází. A nakonec místo, které nás tlačí již delší dobu a tím je pozice brankáře. Na tuhle práci se těšíme a věříme, že společně budeme jako tým příští rok zase o něco silnější a naši pozici mezi nejlepšími týmy republiky, kterou potvrzujeme celé tři roky posílíme.


Na závěr děkuji rodičům za jejich podporu.


A jak to viděli naši hráči???

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

DENÍK ADAMA VLKANOVY: Den 3

Rozhovory

Pavel Dvořák: Hradec beru jako návrat domů

Aktuální zprávy

Prodej permanentek na podzim 2020