Ohlédnutí za prvními třemi koly

17. 8. 2022   |   Petr Šatalík
Votroci za sebou mají úvodní tři zápasy letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Střetli se v nich se třemi zástupci českého fotbalu v pohárové Evropě. Jak si Hradečtí vedli řečí čísel v porovnání s loňskou sezónou? Nabízíme bližší pohled na vstup svěřenců Miroslava Koubka do sezóny 2022/23.

Východočeši mají na svém kontě stejně jako loni po třech kolech tři body. Dalo by se tak říct, že ročník odstartovali stejně, jako ten předešlý. Jenže předchozí sezónu zahájili remízami s Bohemians, Karvinou a Libercem, přičemž všechny zápasy skončily shodným výsledkem – 1:1. Nyní získali všechny body za výhru v prvním duelu se Slavií (1:0). Na Slovácku padli 0:1 a Plzni v mladoboleslavském azylu podlehli 1:2.

Mohli bychom tedy konstatovat, že Votroci vkročili do sezóny lépe než loni, protože tentokrát měli papírově náročnější soupeře, přesto dokázali získat stejný počet bodů, jako v předchozím ročníku. Další názor by namítal, že je nutno se podívat na loňská utkání s totožnými soupeři. Zde by statisticky vycházelo, že Hradečtí jedou ve stejném rytmu jako před rokem, kdy na Slovácku prohráli 0:1, se Slavií v Lokotrans Aréně padli 1:5 a Plzeň v Boleslavi udolali 1:0.

Skóre měli Votroci po třech úvodních kolech v předchozím ročníku 3:3. Nyní je jejich poměr vstřelených a inkasovaných branek 2:3, nutno však znovu zohlednit sílu protivníků loňských a letošních. Se stejnými soupeři v totožném prostředí měli Hradečtí loni bilanci 2:6. Tento údaj by vypovídal o tom, že svěřenci Miroslava Koubka zlepšili svou defenzivu.

S pouhými dvěma vstřelenými góly za více než 270 minut hry se však Východočeši krčí na chvostu tabulky společně se Zlínem. Naopak s pouhými třemi inkasovanými brankami za totožný časový úsek jsou na stejné úrovni jako Bohemians a Brno, lepší je pouze Sparta. Lze tak usuzovat na to, že mužstvo Miroslava Koubka vychází především ze zabezpečené obrany.

Ani ve střelbě nejsou fotbalisté z města pod Bílou věží tolik aktivní. Na branky protivníků vyslali doposud jen devět ran, hůř na tom jsou jen České Budějovice a Olomouc. Statistice překvapivě dominují Pardubice, které svatyně soupeřů ohrozily už čtyřiadvaceti projektily.

Podstatně lépe než v předchozí sezóně zatím vychází návštěvnost utkání Votroků. V loňském ročníku navštívilo první tři duely Hradce 4229 diváků, zatímco letos vidělo úvodní tři klání Východočechů celkem 11 102 fanoušků. Nutno zdůraznit, že Černobílí měli na startu soutěže velice atraktivní soupeře. Pokud bychom vzali v potaz duely se stejnými protivníky z loňska, vyšla by nám cifra 7414. Lze tedy konstatovat, že svěřenci Miroslava Koubka zatím hrají v bouřlivější atmosféře než loni, což je však zapříčiněno také počasím.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Sparta je pod tlakem, což může být výhoda, tuší Petr Kodeš

Aktuální zprávy

Vstupenky na utkání se Spartou

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků