Na fanoušky se těším, vzkazuje před Spartou František Čech

17. 3. 2023   |   Petr Šatalík
Hradecký odchovanec František Čech nastoupil minulý týden v základní sestavě Votroků na půdě Zlína. Proti Ševcům odehrál celé utkání a podepsal se tak pod cennou remízu, kterou Votroci na Moravě uhráli. Na jaře se mu zatím daří, své schopnosti ukázal během pěti duelů, z nichž Hradec vydoloval osm bodů. Nyní už ale vyhlíží jeden z vrcholů sezóny – domácí střetnutí s pražskou Spartou.

Franto, máte za sebou remízu se Ševci, jak utkání zpětně hodnotíš?
V zápase jsme bohužel brzy inkasovali, nicméně ten gól s námi nijak nezatřásl. Drželi jsme balón, kombinovali a podařilo se nám vyrovnat. Z ojedinělé akce Zlína na konci poločasu jsme zase zbytečně dostali branku po nešťastném odrazu. Do druhé půle jsme ale vstoupili dobře a byla otázka času, kdy tam něco dotlačíme. Soupeř hrozil jen z ojedinělých brejků. Podařilo se nám vyrovnat a v závěru jsme mohli ještě vyhrát, kdybychom proměnili obrovskou šanci v nastavení.

V utkání s Moravany jste nedostali ani jednu kartu. Dáváte si teď větší pozor na disciplínu? Několik hráčů je v ohrožení stopky na další zápas...
Chceme hrát agresivně, ale zároveň nesmíme faulovat, abychom nevytvářeli zbytečné standardky. Věděli jsme, že Zlín má vysoké hráče, kteří umí dát gól právě z těchto situací. Záleží taky na rozhodčím, jak hru nechá plynout. Myslím si, že sudí v tomhle případě hru celkem pouštěl a dával karty jen v těch případech, kdy opravdu musel.

V sezóně máte dobře nakročeno, ale liga je letos velice vyrovnaná. Kontroluješ po každém kole tabulku?
Samozřejmě, že se díváme na to, jak to v ní vypadá. Nicméně se zaměřujeme především na nás samotné. Musíme v dalších zápasech pravidelně bodovat, abychom se udrželi v klidných vodách.

Na jaře jsi naskočil do pěti utkání, ve čtyřech z nich jste bodovali. S tím musí panovat spokojenost...
Jsem rád, že jsem pomohl týmu k nějakým bodovým ziskům. Na jaře se nám daří více venku než doma, což je rozdíl oproti minulé sezoně. Je na čase začít sbírat body i na domácí půdě. Ideálně už v sobotním zápase se Spartou.

V obraně vás nyní sužují zdravotní trable. Cítíš, že na tebe teď dopadá větší míra zodpovědnosti? 
Sešlo se to tak, že máme Čihyho (Filipa Čiháka) a Šévu (Ondřeje Ševčíka) na marodce. Teď k tomu přibyl ještě Lajblík (Michal Leibl) s karetním trestem. Není to ideální situace, ale nedá se nic dělat. Kdo nastoupí, musí udělat maximum pro úspěch týmu.

V sobotu vás čeká střetnutí s mužstvem z pražské Letné, co od zápasu očekáváš?
Sparta je v laufu, daří se jí herně i bodově. Bude to pro nás hodně těžké utkání. V této sezóně jsme ale porazili Slavii i Plzeň, takže z těch top tří týmů už zbývá jen Sparta (usmívá se).

Letenští mohou po letech opět usednout na trůn FORTUNA:LIGY. Budou o to hladovější po bodech z Boleslavi?
Čelo tabulky je hodně vyrovnané. Soutěž může vyhrát kdokoliv. Na Spartě je vidět, že je hodně blízko titulu, což už dlouho nebyla. My ale nemáme co ztratit. Budeme v roli outsidera, z níž jsme už několikrát dokázali favorita překvapit.

Utkání by mělo mít skvělou atmosféru...
Na diváky se rozhodně těším. Každý fotbalista má rád, když jsou plné tribuny, kdy vás fanoušci ženou za vítězstvím. Fotbal je pak větší radostí.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Možnost pronájmu skyboxu na zápas s Mladou Boleslaví

Aktuální zprávy

B-tým zná rozpis jara. Pokusí se navázat na vydařený závěr přípravy

Aktuální zprávy

On-line prodej dětských vstupenek spuštěn