Měření FitBee ukázalo u mladých Votroků zlepšení

3. 10. 2019   |   FC Hradec Králové
Už více než rok spolupracuje FC Hradec Králové za podpory Královéhradeckého kraje se společností FitBee – ta pro mládežnické týmy Votroků šije na míru jídelníčky a provádí měření tělesného složení hráčů. Po roce se u nich projevuje výrazné zlepšení ve všech ohledech.

Na začátku týdne se mladí Votroci žákovských a dorosteneckých kategorií sešli v místnosti na ZŠ Sever, kde podstupovali měření tělesného složení, kostní hustoty a dalších ukazatelů. Na nich společnost FitBee zjišťuje, jaký efekt má upravený jídelníček pro hráče. „Překonali jsme drobné počáteční problémy, někteří to brali – s prominutím – jako nadbytečnou buzeraci. Teď začínáme druhý rok a krásně se nám potvrdilo, že se zvyšuje svalová hmota, snižuje množství tělesného tuku a zlepšuje výkonnost. Jsem nadšený,“ nedrží se při zemi RNDr. Pavel Suchánek, spoluzakladatel FitBee. „Přivezli jsme nejpřesnější přístrojové vybavení na stanovení tělesného složení, přístroj InBody S10. V soukromém sektoru je pouze jeden v naší poradně, kluci a rodiče mají možnost zjistit absolutně nejpřesnější výsledky z hlediska tělesného složení, kostní hustoty... Je to odměna pro ty aktivní, kteří se věnují sami sobě,“ říká.

Mladí fotbalisté po období počáteční nedůvěry vesměs změny ve stravování přijali. Pečlivě zapisují, co přes den jedli, a řídí se doporučeními výživových poradců. „Nejlépe reagují mladší věkové kategorie. Starší využívají mobily k jiné zábavě než k vyplňování jídelníčku, ale i u nich je široká skupina, která to bere vážně,“ usmívá se Suchánek. „Podařilo se nám získat na svou stranu rodiče a trenéry, vidí, že to má smysl. Klukům to něco přináší do života – ať je fotbalista, nebo ne, ví, že pro něj je důležité sledovat si stravu.“

Ve druhém roce spolupráce dojde k jejímu rozšíření a posunu, který by fotbalistům měl pomoct i ve škole. „Letos se budeme ještě víc zaměřovat na psychickou a psychologickou stránku, na zlepšení kognitivních schopností. Aby hráči neměli s tréninkovou zátěží problém učit se,“ vysvětluje Suchánek, který si zároveň pochvaluje spolupráci se ZŠ Sever, partnerskou školou FC Hradec Králové. „Jsem rád, že se nám podařilo projekt přemístit do prostor školy, abychom kluky neobírali o výuku. Takhle si je, v uvozovkách, půjčíme na čtvrt hodiny,“ dodává nutriční specialista.

Tento projekt podporuje Královéhradecký kraj.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Autogramiáda k závěru sezóny! Votroci se s fanoušky setkají 27. května

Aktuální zprávy

Poslední krok k duelu o Evropu, Votroky čeká odveta s Teplicemi

Rozhovory

Taková utkání zvládáme díky týmovosti a soudržnosti, hlásí Matěj Koubek