Martin Štěpán: Mládež? V pondělí budeme řešit, co dál

13. 3. 2020   |   FC Hradec Králové
V reakci na vyhlášení nouzového stavu zastavili Votroci do odvolání tréninkový proces všech mládežnických týmů. V pondělí budou trenéři fotbalové akademie FCHK řešit, zda bude možné nějakým způsobem tréninky obnovit. „Pokud se rozhodneme, že to půjde, budeme muset vyřešit hlavně to, aby se nám týmy nepotkávaly v kabinách a na hřišti. Abychom dodrželi maximální počet třiceti lidí,“ přibližuje možnou cestu šéftrenér žáků Martin Štěpán.

Po vyhlášení nouzového stavu jsme do odvolání zrušili tréninky mládeže. Bylo to jednoznačné rozhodnutí?

Vzhledem k nastalé situaci ano. Jinou možnost než do odvolání zrušit tréninkovou činnost, jsme ani neměli. Opatření vlády nám žádný prostor nedala.

V pondělí budeme řešit další fungování mládeže. Co je potřeba vyřešit, aby se aspoň nějak trénovat dalo?

V první řadě to, jestli to omezení vůbec dovolí, jestli to nebude zakázané. Pokud se pro nějaký tréninkový program rozhodneme, budeme muset vyřešit, aby se nám jednotlivé týmy nepotkávaly v kabinách a na hřištích – abychom udrželi maximální počet třiceti lidí na jednom místě. Musíme si také nastavit, jakým způsobem to pojmeme – jestli budou tréninky povinné, nebo ne. Myslím, že to spíš necháme na dobrovolnosti, na vůli rodičů.

Jak teď hráče udržujete v kondici? S takovou situací ses asi ještě nesetkal, ne?

Máš pravdu, nikdy jsem nic podobného nezažil. Ani jako hráč. Je to teď čistě na klukách, jak se k tomu postaví. S ostatními trenéry jsme se domluvili, nastavili jsme podmínky individuálního tréninkového procesu, vysvětlili jsme jim, co by měli dělat. Jestli to splní, nebo ne, to záleží čistě na nich.

Co můžou dělat, když jsou zavřené posilovny, tělocvičny a bazény? Běhat?

Ano, můžou chodit běhat, můžou posilovat doma pomocí váhy vlastního těla, můžou dělat core cvičení, která děláme na tréninku. V dnešní době je strašně moc možností, jak posilovat individuálně. Hráč, který bude chtít dělat, si určitě poradí.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH PŘÍPRAVY: FC Hradec Králové – FK Chlumec n/C 3:0

Reportáž

Votroci porazili Chlumec 3:0

Aktuální zprávy

Prodej permanentek na podzim 2020