Marek Kulič: Chceme hrát fotbal, který bude bavit diváky i hráče

7. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
Dorostenecké týmy FC Hradec Králové vstupují o víkendu do svých soutěží. Devatenáctka v minulém ročníku skončila na čtvrtém místě a bavila pohledným fotbalem. „Hlavně na to chceme navázat – aby se to líbilo lidem a bavilo to kluky. Cíl v podobě umístění by ode mě byl střelbou slepými,“ říká trenér Marek Kulič.

Jak jste na tom před startem sezony?

Měli jsme čtyři přípravné zápasy plus jeden mezi devatenáctkou a osmnáctkou, což není moc. Můžeme si to malovat, jak chceme, ale minulá sezona nám ukázala, že mistráky jsou něco jiného. Jak na tom jsme, to uvidíme tak po sedmi kolech.

V přípravných zápasech jste třikrát vyhráli a jednou remizovali. Má to pro tebe vypovídající hodnotu?

Není to vypovídající. V minulé sezoně jsme měli fantastickou letní přípravu, pak přišly mistráky a bylo to úplně jiné. Když prohráváte, ukážou se vám chyby, ty jsme si rozebrali na videu, kluci se snad poučili. Jde o to, když někdo udělá chybu, aby se nepodělal, zvedl se a hrál pořád stejně.

V čem se současný tým U19 liší od toho, který jsi vedl v minulé sezoně?

V minulé sezoně to byly větší individuality. Větší grázlíci. Tohle jsou spíš poctiví kluci, kteří chtějí makat.

Byli jste na soustředění. Tam jsi je poznal?

Měli jsme soustředění v Ústí nad Orlicí, ale kluky jsme sledovali při zápasech minulý rok. A když jsem v Hradci začínal, tenhle mančaft jsem měl v kategorii U14. Všechny je znám. Individuální pohovory jsme udělali lehce spíš proto, aby kluci věděli, jak na tom jsou, s kým se porvou o místo a tak dále.

Budete hrát stejný fotbal jako v minulé sezoně, kdy se na vás pěkně dívalo?

Máme nějakou vizi, něco nastaveného. Realita na hřišti je vždycky trochu jiná – zatím je to v plenkách, je vidět, že kluci se chtějí učit, ale zatím z nich cítím trochu obavu a nervozitu. V mistrákách to přijde, ale věřím, že to z nich postupně bude padat, zklidní se a budeme předvádět takové výkony jako před rokem.

Několik hráčů zůstalo z minulé devatenáctky. Předpokládám, že to budou tahouni týmu.

Samozřejmě. Na ty hodně spoléhám, že tyhle kluky ročníku 2002 trochu zklidní. Dva z těch mladších – Hájka s Hlaváčem – jsme měli v týmu už minulou sezonu, aby se trochu otrkali. Někdy nám chodil pomáhat Matěj Šípek... Ale kluci z ročníku 2001 by je měli zklidnit, měli by pro ně být vzorem na tréninku i v zápase.

S jakým cílem jdete do sezony?

Minule jsem říkal, že bychom chtěli být do pátého místa. Teď opravdu nevím, střílím slepými. Ostatní týmy tohohle ročníku tolik neznám, ale chci hlavně dosáhnout toho, abychom hráli pěkný fotbal, který by se líbil divákům, který by bavil kluky. Nebudu říkat, že chceme hrát dole – určitě se chceme pohybovat na horních příčkách. Ale jak říkám, přesné umístění by byla střelba slepými.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Pavel Krmaš: Votroci sobě? Hanba by mě fackovala, kdybych se nezapojil

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Aktuální zprávy

Potřebujeme stadion! Zapojte se do akce VOTROCI SOBĚ!