Malšovická aréna hostila ve skvělé atmosféře vítěznou generálku na EURO

10. 6. 2024   |   Adam Horáček
Česká reprezentace se poprvé představila na novém stadionu v Hradci Králové. Zaplněné ochozy sledovaly poslední přípravné utkání na evropský šampionát proti Severní Makedonii. V parádní divácké kulise se svěřenci Ivana Haška na mistrovství Evropy naladili vítězně. Dvě penaltové branky Patrika Schicka a Antonína Baráka rozhodly o výhře 2:1.

V první půli se český tým ofenzivně trápil. Mnoho slibně se rozvíjejících akcí skončilo nepovedeným centrem, a když už se domácí fotbalisté k zakončení dostali, střela neskončila mezi třemi tyčemi. Fanoušci si zařvali „GÓL!“ až v 60. minutě, kdy se k pokutovému kopu po faulu na kapitána Součka postavil Patrik Schick. Kanonýr Bayeru Leverkusen poslal Dimitrievskiho na druhou stranu a utaženou střelou k pravé tyči otevřel gólový účet zápasu. Záhy však přišlo vyrovnání. Po pěti minutách se Trajkovskiho střela do tyče odrazila k osamocenému Isniku Alimiovi, který se hlavou nemýlil – 1:1.

Hrdí lvi se, i přes vysoké procento držení míče, střelecky trápili i v půli druhé. Ačkoli se zdálo, že zápas bude ukončen za nerozhodného stavu, v nastavení byl v pokutovém území faulován Chytil a na puntík si postavil míč Antonín Barák. Záložník Fiorentiny zakončil do stejného místa jako Schick a v samotném závěru dal utkání vítěznou tečku. Na mistrovství Evropy v Německu se česká reprezentace poprvé představí v úterý 18. června proti Portugalsku.

Přestože domácí recept na gól ze hry po celý zápas nenašli, utkání se odehrávalo za parádní atmosféry. Cestu na stadion si našlo 8 864 diváků, kteří si za svůj výkon na tribunách zaslouží poděkování a obdiv.

Panující atmosféru si pochvaloval i trenér národního týmu Ivan Hašek: „Děkujeme divákům za podporu. Věřili nám, že rozhodující gól dáme a hnali nás do poslední vteřiny. Jsme lidem vděční za to, jaké prostředí nám tady připravili. Určitě bychom se sem ještě někdy chtěli vrátit.“