Malšovická aréna hostila ve skvělé atmosféře vítěznou generálku na EURO

10. 6. 2024   |   Adam Horáček
Česká reprezentace se poprvé představila na novém stadionu v Hradci Králové. Zaplněné ochozy sledovaly poslední přípravné utkání na evropský šampionát proti Severní Makedonii. V parádní divácké kulise se svěřenci Ivana Haška na mistrovství Evropy naladili vítězně. Dvě penaltové branky Patrika Schicka a Antonína Baráka rozhodly o výhře 2:1.

V první půli se český tým ofenzivně trápil. Mnoho slibně se rozvíjejících akcí skončilo nepovedeným centrem, a když už se domácí fotbalisté k zakončení dostali, střela neskončila mezi třemi tyčemi. Fanoušci si zařvali „GÓL!“ až v 60. minutě, kdy se k pokutovému kopu po faulu na kapitána Součka postavil Patrik Schick. Kanonýr Bayeru Leverkusen poslal Dimitrievskiho na druhou stranu a utaženou střelou k pravé tyči otevřel gólový účet zápasu. Záhy však přišlo vyrovnání. Po pěti minutách se Trajkovskiho střela do tyče odrazila k osamocenému Isniku Alimiovi, který se hlavou nemýlil – 1:1.

Hrdí lvi se, i přes vysoké procento držení míče, střelecky trápili i v půli druhé. Ačkoli se zdálo, že zápas bude ukončen za nerozhodného stavu, v nastavení byl v pokutovém území faulován Chytil a na puntík si postavil míč Antonín Barák. Záložník Fiorentiny zakončil do stejného místa jako Schick a v samotném závěru dal utkání vítěznou tečku. Na mistrovství Evropy v Německu se česká reprezentace poprvé představí v úterý 18. června proti Portugalsku.

Přestože domácí recept na gól ze hry po celý zápas nenašli, utkání se odehrávalo za parádní atmosféry. Cestu na stadion si našlo 8 864 diváků, kteří si za svůj výkon na tribunách zaslouží poděkování a obdiv.

Panující atmosféru si pochvaloval i trenér národního týmu Ivan Hašek: „Děkujeme divákům za podporu. Věřili nám, že rozhodující gól dáme a hnali nás do poslední vteřiny. Jsme lidem vděční za to, jaké prostředí nám tady připravili. Určitě bychom se sem ještě někdy chtěli vrátit.“

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Je až neuvěřitelné, jakou klub ušel cestu, říká Jiří Sabou

Aktuální zprávy

Týmové statistiky Votroků v sezóně 2023/24

Aktuální zprávy

Za horizontem – 3. díl