Lukáš Hůlka: Prohra s Libercem? To je pro nás ohromná ztráta!

24. 4. 2017   |   Redakce
Domácí utkání se Slovanem Liberec nedopadlo pro Votroky dobře. V utkání, které mělo být možná i zlomové, neobstáli a hosté si po devadesáti minutách odvezli z Hradce Králové všechny body za výhru 1:0, když se v poslední minutě prvního poločasu prosadil z penalty Milan Kerbr. Té předcházel souboj domácího Lukáše Hůlky s Milanem Barošem. Jak viděl celý zápas a inkriminovaný okamžik hradecký stoper?

Nejdříve nám prosím ještě s odstupem času zhodnoť sobotní duel…

Utkání se mi nehodnotí dobře. V zápase jsme nedosáhli na to, co jsme si před ním stanovili. V sobotu jsme nebodovali a pro nás je to ohromná ztráta. Kdybychom urvali alespoň jeden, ale my nemáme nic.

V utkání jsi podstoupil mnoho soubojů s Milanem Barošem …
Milan Baroš je velmi zkušený hráč a vůbec nechci říkat, že je na konci kariéry. Dnes hrál dobře. Za celou svou kariéru posbíral mnoho zkušeností, víc, než jiní útočníci v celé naší lize. Z tohoto pohledu to bylo složitější utkání, než kdy jindy.

V čem to bylo těžší?
Ví, jak si v soubojích pomoci. Fotbal je kontaktní sport a on toho využívá. Používá hodně ruce, aby soupeře překonal.

Jeden ze soubojů, ovšem proti nám, rozhodčí vyhodnotil jako penaltový. V souboji jsi byl právě ty a Milan Baroš. Jak jsi ho viděl?
Pan rozhodčí je na hřišti od toho, aby hru vedl. Pokud ji odpískal, tak byla. Ale jak říkám, fotbal je kontaktní sport, ruce k soubojům patří. Takových podobných během utkání bylo … Škoda, že nebylo víc viditelné, jak si do souboje míč postrčil rukou … Utkání se mi fakt nehodnotí dobře ani po dvou dnech.