Ladislav Martan: Moje neproměněná šance mě strašně mrzí

31. 7. 2017   |   Admin - Gunny
Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do nového ročníku Fortuna národní smolnou domácí remízou 1:1 s Táborskem. Krátce po závěrečném hvizdu nám poskytl své postřehy k zápasu pravý záložník Votroků Ladislav Martan, který měl v pátečním duelu také několik slibných možností na vstřelení branky.

Láďo, jak bys zhodnotil utkání s FC MAS Táborskem?

Myslím si, že zápas měl dva rozdílné poločasy. V tom prvním se hrál víceméně vyrovnaný zápas. Sice jsme měli herně trochu navrch, ale vyloženou šanci jsme si vytvořili jen jednu. Po krásné přihrávce od Zorvana jsem měl na noze jasný gól a hrozně mne mrzí, že jsem tohle neproměnil. Vedli bychom 1:0 a podle mne by se pak to, co se stalo Oťasovi (pozn. chyba brankáře Radima Ottmara při brance hostí) vůbec nepřihodilo.

Ten obdržený gól byl po opravdu unikátní hrubce, otřáslo to myslíš naším brankářem?

To si netroufnu hodnotit, ale protože odchytal jinak celý zápas výborně a ve druhém poločase bravurně zneškodnil ojedinělou šanci Táborska, tak si myslím, že to dokázal hodit za hlavu. My všichni jsme se ho už o přestávce snažili ostatně v kabině povzbudit a připomínali jsme Oťasovi, že on nás zachránil už mnohokrát.

Říkal jsi v úvodu, že měl zápas dva rozdílné poločasy, jak tedy hodnotíš ten druhý?

Druhá polovina utkání byla jasně v naší režii. Chtěli jsme zápas vyhrát, cílem bylo otočit nepříznivé skóre v náš prospěch. Vlétli jsme na soupeře, dokázali jsme si vytvořit chvílemi až drtivý tlak, jedna vstřelená branka je proto málo. Já jsem věřil až do konce, že druhý gól dáme, při šanci Honzy Pázlera v nastavení jsem už viděl míč v síti. Přesto jsme snad nezklamali přístupem a nasazením, každý, kdo zápas sledoval, mohl vidět, že jsme šlapali až do posledního okamžiku. Doufám, že si to dokážeme přenést i do dalších střetnutí a přidáme lepší koncovku, aby práce na hřišti měla tříbodovou koncovku.

Měl terén negativní vliv na naši hru? Říká se, že těžký terén vadí spíše útočícímu týmu…

Na to se nechci absolutně vymlouvat. V týdnu pršelo, vody spadlo opravdu hodně a vzhledem k tomu si myslím, že bylo hřiště připraveno velmi dobře. Trávník byl stejný pro oba soupeře a to, že jsme neproměnili naše šance, je naše chyba. Věřím, že se to zlepší, byl to první ostrý zápas, snad už ten příští bude tříbodový!