Klání O pohár primátorky města Hradce Králové se skvěle vydařilo

31. 7. 2023   |   FC Hradec Králové
Poslední červencový víkend na východě Čech přinesl fotbalový svátek, kategorie U12 a U14 se zúčastnily již 17. ročníku turnaje O pohár primátorky města Hradce Králové. I přes občasné přeháňky na obloze se celá událost povedla na výbornou.

Na slavnostní vyhlášení dorazila také žena, která je hlavní patronkou celého klání. „Milé překvapení mi nachystal tradiční turnaj mládežnických fotbalových týmů O pohár primátorky Hradce Králové. Poslední červencovou neděli jsem měla možnost užít si finále tradičního hradeckého turnaje fotbalistů do čtrnácti let, kterého se letos zúčastnily čtyři desítky mužstev ze tří zemí. Organizačně šlo o výzvu, kterou všichni zúčastnění báječně zvládli. Myslím, že v tomhle turnaji zvítězila především radost ze společného sportování, smysl pro kolektivní nasazení i fair play. I díky tomu jsem si dekorování vítězných týmů opravdu užila,přiznává s úsměvem Pavlína Springerová.

Současně připomíná dokončení nové arény. Hradecký fotbal letos otevírá díky zprovoznění nového stadionu v Malšovicích novou kapitolu, která povzbudí ke sportování spoustu dalších talentovaných dětí i jejich nadšených rodičů a přinese nespočet nových fotbalových zážitků. Všem organizátorům, kteří svým nasazením zprostředkovali výjimečnou atmosféru turnaje O pohár primátorky, velice děkuji,neopomíná ocenit práci kolem turnaje primátorka města Hradec Králové.

Celou událost si pochvaluje také hlavní organizátor klání. „Turnaj se dle ohlasů ostatních týmů vydařil na jedničku. Myslím, že až na vydatné přeháňky, která nás zasáhly, byl průběh turnaje bez problémů. Mohli jsme vidět ty nejlepší týmy nejen z České republiky, ale také ze Slovenska. Zástupcem Polska byla Zaglebia Sosnowiec, hlásí spokojeně Ondřej Trojna.

V kategorii U14 se vítězem stala Mladá Boleslav, druhé místo obsadil trnavský Spartak a bronz připadl celku Slovácka. Hradečtí obsadili devátou pozici. Klání mladších žáků ovládla pražská Sparta, stříbrná skončila brněnská Zbrojovka a na bednu se vešel i další celek z hlavního města republiky –⁠ Slavia. Na Votroky zbyly v této kategorii pomyslné brambory.

Výsledky kategorie U14 naleznete na na této stránce.

Výsledky kategorie U12 naleznete na na této stránce.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Je až neuvěřitelné, jakou klub ušel cestu, říká Jiří Sabou

Aktuální zprávy

Týmové statistiky Votroků v sezóně 2023/24

Aktuální zprávy

Za horizontem – 3. díl