Karel Krejčík: Tomuhle období říkám předpříprava

14. 6. 2021   |   FC Hradec Králové
Ačkoli podle kalendáře měla už před několika týdny končit sezona, hradecký B tým stále trénuje a hraje přípravné zápasy. „Říkám tomu předpříprava. Je to cenné pro kluky, kteří můžou hrát, i pro nás, protože vidíme, jak vypadají dorostenci v dospělém fotbale,“ říká hlavní kouč rezervy Votroků Karel Krejčík.

Jaké je tohle netypické období, ve kterém hrajete přípravné zápasy na konci sezony?

Je to specifické, ale chceme na maximum využít toho, že se vůbec dá hrát. To, že odehrajeme šest sedm zápasů, pomůže klukům. A myslím, že to hodně pomohlo i nám, protože jsme si mohli vyzkoušet, jak dorostenci, kteří k nám přišli, vypadají směrem do mužského fotbalu. To jsou zlaté informace. Sezona začíná brzy, na přípravu nebude velký prostor. Tohle bych nazval takovou předpřípravou.

Jak v ní vypadají tréninky?

Zařadili jsme i nějakou kondiční přípravu, ale hlavně o prázdninách chystáme dvoufázové tréninky. Hlavní letní přípravy budou jen čtyři týdny, předtím budou mít kluci dva týdny volna.

Do tréninků už se zapojilo i několik hráčů, kteří v létě vyjdou z dorostu. Můžete tedy stavět do zápasů i dvě jedenáctky...

To ano, v jiných letech se kluci připojují až do letní přípravy. S počty jsem ale opatrný, protože ze začátku jich je hodně, ale postupně se začínají krátit. Tenhle jde na školu někam daleko, ten se rozhodl hrát někde jinde v nižší soutěži, další nemůže sehnat práci, kterou by šlo kombinovat s tréninkem... Aby to mělo smysl, hráči musejí pracovat nebo studovat v Hradci nebo v Pardubicích. Ti, co studují v Brně, Praze nebo Plzni, jsou pro nás použitelní jen v létě o prázdninách. Třetí liga dnes není sranda. Teď jsme ale konečně trénovali i ve dvaceti lidech a příprava měla vyšší úroveň.

Jak vypadaly dosavadní přípravné zápasy po herní stránce?

Nějaký obrázek jsme si udělali. B týmy, proti kterým jsme v úvodu nastupovali, měly už několik zápasů v nohách, my jsme začali později. Bylo to znát, navíc jsme točili celý kádr, takže jsme po poločase vystřídali dvě jedenáctky. Brali jsme to tak, že v přípravě chceme kluky poznat. V Ústí nad Orlicí už se nám podařilo vyhrát, v Chlumci nám chybělo pět šest kluků, kteří patří do silnější poloviny kádru. Soupeř nastoupil kompletní a rozdíl byl vidět.

Jak se jeví dorostenci, kteří se k vám připojili?

Několik z nich vypadá solidně, je samozřejmě otázka, jak budou trénovat, jestli se budou zvedat. Všichni se snaží, teď je každopádně ještě znát přechod do mužského fotbalu.

Projevilo se na nich to, že kvůli omezením nemohli skoro rok normálně trénovat?

Myslím, že je vidět, že jenom běhali a netrénovali s balonem. My v béčku jsme to měli obráceně. Zdálo se mi, že kluci, kteří trénovali s béčkem, si s míčem rozuměli víc. Dorostencům to zase víc běhalo. Občas dostáváme góly po chybách, které pramení z toho, že někomu trvá delší dobu, než si zpracuje balon – jako teď v Chlumci.

Teď vás čeká poslední přípravný zápas. Co dál?

Zahrajeme si s dorostem, pak dám klukům dva týdny volna a pátého července zase začínáme. Během přípravy zvládneme i soustředění. Hodně budeme muset pracovat na taktice, práce bude dost.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

Preview

V sobotu se Votroci představí v Karviné

Rozhovory

Jakub Rada: Musíme pokračovat jako s Bohemkou

×
Dnes v 16:00 | A tým
MFK Karviná
FC Hradec Králové